На Рівненщині через брак коштів закривають лікарню [ Редагувати ]
На Рівненщині, у селі Березове планують закрити лікарню, яка обслуговує десять сіл. Люди - проти, кажуть без сільської лікарні пропадуть. Чиновники відповідають, що грошей на малі лікарні немає.
Це - не приватний прийом. А кабінет лікаря-гінеколога в сільській лікарні. Ця людина приймає пологи щодня. На Поліссі майже всі сім'ї багатодітні. Валентина народила п'ятого малюка. Чотирьох приймали лікарі цієї медустанови. Каже, що все сталося так швидко, що до райлікарні вона точно б не доїхала.
"Зараз, бачите, яка дорога, далеко їхати, можна і на дорозі, не раз буває, народжують. Я, наприклад, приїхала і за годину вже народила", - розповідає породілля Валентина Лощіц.
Поки ми знімаємо, до пологового будинку приїхали ще дві жінки. Тільки з початку січня тут народилися 18 дітей.
"Все таки час має важливе значення, іноді це просто нереально буде довести, по-перше, по-друге повинні бути гарні дороги і забезпечення хорошим транспортом, швидкою допомогою, на жаль, у нас - старенький УАЗ", - наголошує лікар-гінеколог Березівської лікарні Юрій Богданець.
А це вже терапевтичне відділення. Пацієнти - практично усі люди літні, про те, щоб їхати лікуватися в район, навіть чути не хочуть. Просто немає за що. Проїзд маршруткою в один бік коштує 50 гривень.
"Пенсія - тисяча гривень, тай за що лікуватися,та й куди нам подітися. То ми в Рокитне заїдемо за таку суму", - каже Любов Василевич.
У Любові Василевич - 12 дітей. Багато онуків. Постійно хворіють, а дитяче відділення вже не працює. Тепер мають закрити всю лікарню згідно з постановою Кабміну від 25 листопада. І це при тому, що у реконструкцію свого часу вклали близько чотирьох мільйонів гривень!
У сільраді впевнені: їхня лікарня обслуговує 10 сіл, а значить її потрібно не закривати, а навпаки - збільшити кількість ліжок.
"Згідно цієї постанови, треба, щоб на 10 тисяч - 60 ліжок було, якщо лікарня обслуговує 18 тисяч, треба як мінімум 110 ліжок", - впевнений голова Березівської сільради Микола Павлович
Ще один момент: згідно з реформою, бюджет районної медицини скоротять аж на 6 мільйонів.
"Під цю постанову в 2016 році розраховане фінансування, як такого фінансування немає. Я зацікавлений в тому, щоб зберегти", - запевняє головний лікар Рокитнянської ЦРЛ Олег Костюк
"Нам потрібно відсотків 60, від того, що у нас є сьогодні. Чому, тому що медицина йде вперед, розвивається", - каже міністр охорони здоров'я Олександр Квіташвілі.
Олександр Квіташвілі запевняє: закривати лікарні МОЗ не має наміру. Але йти в ногу із сьогоденням - доведеться.
"Багато речей, які були потрібні там в 60-их роках, 70-их роках, 80-их роках - стаціонарні ліжка - сьогодні не потрібні. Венерологічні койки, очні койки, наприклад, так? Катаракти - це кілька хвилин операція. Для цього ліжка не потрібні. Але тоді, коли технології були старими, тоді потрібна була койка", - пояснює міністр.
Жодні переконання на людей не діють. Вони готові до останнього відстоювати свою лікарню.