У Франції фермери вирощують оленів для зоопарків [ Редагувати ]

Благородні олені, які на Різдво допомагають Санта Клаусу розвозити подарунки дітям нині під загрозою вимирання. Тож у Європі вже взялися рятувати цих шляхетних тварин. Як розкажуть наші кореспонденти.
Морозним зимовим ранком можна зустріти найказковіших тварин: Стрімка і Танцюриста, Стрибунця і Гайду. На цій французькій фермі у Ельзасі будь-хто може познайомитися зі знаменитими оленями Санта Клауса.
"Ці тварини не живуть на рівнинах такий клімат для них надто теплий. Тому соснові ліси на висотах для них найкращі умови для проживання", - сказав Френк, працівник оленячої ферми.
Ферму з вирощування оленів заснували десять років тому. Тоді її власник Тьєрі Гінігер купив першу тварину, привезену з Лапландії. Відтоді почав розводити оленів у горах з комерційною метою.
"Ми продаємо цю породу для зоопарків та парків. Також даємо в оренду для особливих випадків а саме на Різдво. Жодна з цих тварин не йде на м'ясо чи хутро", - сказав Тьєрі Гінігер, власник оленячої ферми.
Поруч з фермою облаштували музей, присвячений традиційним оленеводам народності Самі. На півночі Лапландії олені не просто худоба. Це і символ, і статус, і частина культури. Але в сучасному світі популяція оленів за полярним колом постійно зменшується. Зокрема через глобальне потепління.
"Буває так, що одного дня температура піднімається вище нуля, а наступного знову падає до тріскучих морозів. А олені не можуть пробитися через лід до моху. Тому і виживати цим велетням стає дедалі складніше", - сказав Тьєрі Гінігер, власник оленячої ферми.
Тож не лише північні народи потерпають від таких перепадів, а й лісові популяції. Олені стали дуже популярними у світі через фільми і рекламні ролики про Санта Клауса, якого вони везуть на санчатах. Чарівний Рудольф із червоним носом вже такий самий різдвяний персонаж, як і сам дідуган. Тепер бородань непокоїться, що може залишитися без транспорту.