В Ірані жінок саджатимуть на 10 років за порушення ісламського дрес-коду [ Редагувати ]

Парламент Ірану схвалив закон "Про хіджаб і цнотливість", який посилює покарання для жінок, які не дотримуються ісламського дрес-коду. Про це повідомляє іранське видання IranWire.
Тепер закон має схвалити Рада вартових Конституції, а потім її підпише президент. Документ містить понад 70 статей.
Згідно з законом, жінки, які не носять хіджаб або "відповідний одяг", можуть бути оштрафовані на суму в еквіваленті $150. Якщо штраф не сплатити впродовж місяця, він зросте вдвічі.
За повторне порушення жінкам загрожує від шести місяців до трьох років ув'язнення. Наразі за порушення дрес-коду саджають на термін від 10 днів до двох місяців.
Закон передбачає від п'яти до 10 років позбавлення волі для людей, які "пропагують" порушення дрес-коду" у співпраці з іноземними чи ворожими урядами, ЗМІ, групами чи організаціями". Для людей, які "пропагують наготу" або "висміюють хіджаб" чи шейлу (шарф, накинутій на голову; обличчя при цьому відкрито) у соцмережах, передбачені штрафи.
Al Jazeera повідомляє, що у схваленому парламентом документі також передбачені штрафи та тюремні терміни для співробітників держструктур та приватних підприємств, якщо вони не стежитимуть за дотриманням дрес-коду.
В Ірані хіджаб став обов'язковим для жінок після ісламської революції 1979 року, але багато жінок нехтували цією вимогою.
У липні 2022 року в Ірані ухвалили суворий закон про хіджаб і цнотливість, спрямований проти тих, хто, на думку влади, неправильно носить хіджаб. Згідно з рішенням від 5 липня, жінок зобов'язали носити хустинку на голові, яка закриває волосся, шию та плечі. Поліція почала затримувати всіх, хто порушує нове правило.
В ООН закон "Про хіджаб і цнотливість" назвали "формою гендерного апартеїду". І наголосили, що він порушує фундаментальні права жінок, у тому числі право на участь у культурному житті, право на свободу думок та їх висловлювання, право на мирний протест та свободу пересування, а також право на доступ до соціальних, освітніх та медичних послуг.
Нагадаємо, у 2022 році в Ірані кілька місяців тривали масові протести, приводом для яких стала смерть 22-річної Махси Аміні. Вона померла в лікарні Тегерана після того, як її затримала поліція нравів за "неправильне" носіння хіджабу.
Протести були жорстоко придушені. Десятки тисяч людей затримали, близько 550 людей, за даними правозахисників, загинули у сутичках з поліцією. Семеро людей було страчені, ще десяти отримали смертні вироки та чекають страти.