Проєкт "Військова ікона": у Києві передали обереги для бригад ЗСУ [ Редагувати ]
Духовні обереги для наших захисників. У Києво-Печерській Лаврі освятили військові ікони та передали підрозділам Збройних сил України. Про те, як створювали образи та яке значення має віра для оборонців Батьківщини? Про це наш сюжет.
Це ікона "Покрова Пресвятої Богородиці". Преподобних Феодосія Печерського та князя Костянтина Острозького Діва Марія ховає під своїм покривалом. А в нижній частині композиції - герб 30-ї окремої механізованої бригади. Саме для цього підрозділу підготували оберіг іконописці Києво-Печерської Лаври.
Олександр Ясько, перший заступник командира 30-ї механізованої бригади ім. князя Костянтина Острозького:
На сьогодні це для нас велике свято, особливо для 30 бригади. Тому що ми сьогодні отримуємо ікону. Ікона, яка буде завжди підтримувати наших бійців, наших воїнів, які сьогодні стоять на захисті держави.
На другій іконі - Божа Мати серед Печерських отців та Архістратиг Михаїл, який підтримує українських воїнів. Її підготували для 25-ї Повітряно-Десантної бригади. Іконописець Юрій Грузько наголошує: писав обидва образи з молитвою та вірою у перемогу.
Юрій Грузько, художник-реставратор Лаврської іконописної майстерні:
Це традиційний образ покрови, як Богородиця покриває Феодосія Печерського і Острозького, в горі також моляться за наше військо Ангел Гавриїл та Михаїл. Військовим вона потрібна навіть більше ніж в мирний період. І вона їм потрібна як їх рідна ікона.
Максим Отсапенко, генеральний директор Національного заповідника "Києво-Печерська лавра":
Дуже важливо, що Лавра не просто повертається як українська православна святиня. А й вона повертає стару традицію, що це один із прихистків для наших військових.
Ікона для багатьох військовослужбовців на передовій - це духовний оберіг, розповідають у Міноборони. Одержати такий подарунок із тилу - значить зміцнити віру, надати бійцям ще один стимул до захисту батьківщини від ворога.
Сергій Мельник, заступник Міністра оборони України:
Вони є важливими для наших хлопців, для наших бригад, які сьогодні виборюють свободу і незалежність. Ці подарунки будуть нашим хлопцям, щоб вони оберігали воїнів від смерті, від поранень. І тільки надавали сили, мужності для того, щоб вони перемогли.
Відродження іконописної школи - частина духовної та культурної оборони країни, наголошують у Національному заповіднику "Києво-Печерська Лавра". А отже, найімовірніше, це не останні образи, створені в межах проєкту "Військова ікона", які отримають наші захисники на фронті.