Мікрогранти від "єРобота": понад тисяча підприємців на Хмельниччині отримали підтримку [ Редагувати ]
За три роки дії грантової програми "єРобота" понад 25 тисяч українців одержали мікрогранти на започаткування чи розвиток власної справи. З них майже дві тисячі - це переселенці. Програмою підтримки на Хмельниччині скористалися понад тисячу людей. На що витрачають грантові кошти - подивіться.
За останні два місяці понад 80 жителів Хмельниччини отримали мікрогранти за урядовою програмою "єРобота". На загальну суму більше як дев'ятнадцять мільйонів гривень. Проєкт реалізовують за підтримки обласного центру зайнятості.
Сергій Залуський, заступник директора Хмельницького обласного центру зайнятості:
Особа, яка веде бізнес, або яка хоче започаткувати власний бізнес, може скористатися сумою від 50 до 250 тисяч, якщо це звичайна особа - мікрогрант. А учасник бойових дій може скористатися від 50 тисяч до мільйона.
Можливістю започаткувати власну справу за грантові кошти скористалися і Ольга та Ганна. Сестри відкрили студію здоров’я та краси, закупили для неї обладнання вітчизняних виробників.
Анна Гафурова, співвласниця студії здоров’я та краси:
Якісну кушетку, яка має електропривід, вона широка, велика. Хлопців, яким ми робимо реабілітацію, ми запрошуємо безкоштовно. Вже 2 роки ми робимо нашим хлопцям, дівчатам реабілітацію.
Усього, від початку реалізації програми "єРобота", грантові гроші одержали понад дві тисячі людей зі статусом внутрішньо переміщених осіб.
Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України:
Це загальні гранти і 139 грантів - це ВПО з-поміж ветеранів та ветеранок.
Ольга таку державну фінансову допомогу отримала як дружина військового.
Ольга Заверуха, співвласниця студії здоров’я та краси:
У нас вже був бізнес-план, в момент подання бізнес-плану, співбесіда й отримання коштів - це приблизно десь близько місяця часу було. Що при одній сумі, що при іншій сумі, в нашому випадку є працевлаштування людей. І на 1, і на 2 ми брали 2 людини.
А цей реабілітаційний центр, за 250 тисяч гривень грантової підтримки, відкрила пані Надія. Придбала необхідні тренажери, обладнання і працевлаштувала двох фізіотерапевтів.
Надія Назаришина, власниця центру фізичного здоров’я та реабілітації:
Під час війни і взагалі, згідно з економічною ситуацією в нашій країні, не у всіх є кошти, не у всіх є можливості, тому грантова програма дуже допомагає.
У новостворених осередках бізнесу військовикам надають послуги зі значною знижкою. А деякі задарма.
Боєць Збройних сил Віталій перебуває на реабілітації після важких поранень на Сумщині.
Віталій, військовослужбовець:
Мені зробили значну кількість операцій. Основну - поставили титанову пластину, яка у мене повністю на все стегно аж до коліна. Дуже пощастило, що залишився колінний суглоб цілий.
В Україні, за програмою "єРобота", нині відкривається чимало кав'ярень, зоокрамниць, сервісних та медичних центрів. У державі й надалі передбачене чимале фінансування проєктів.
Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України:
Варто цю можливість використовувати, оскільки в державному бюджеті ми передбачили близько 4 млрд гривень. Це в бюджеті фонду по безробіттю на фінансування таких грантів.
У Центрах зайнятості та в офісах "Зроблено в Україні" усім претендентам нададуть детальну інформацію. А також допоможуть розробити дієві бізнес-плани.