Японські вчені заявили про руйнування Малої Магелланової Хмари [ Редагувати ]

Мала Магелланова Хмара (ММХ), галактика, розташована на відстані близько 200 тис. світлових років від Землі, руйнується під впливом гравітаційного тяжіння Великої Магелланової Хмари (ВМХ), свого більшого супутника.
Це показало дослідження, проведене за допомогою даних із космічного апарату Gaia, його результати опубліковані в науковому журналі Astrophysical Journal Supplement series.
Вчені, які проаналізували дані, виявили, що зірки в ММХ рухаються в протилежні сторони, що свідчить про те, що гравітація ВМХ може спричинити руйнування ММХ.
Деякі зірки наближаються до ВМХ, тоді як інші віддаляються від нього, що підтверджує гіпотезу про вплив гравітації на структуру ММХ.
Крім того, дослідження показало, що масивні зірки у ММХ не обертаються навколо його осі, що ставить під питання існуючі уявлення про його масу та історію взаємодій з Чумацьким Шляхом та ВМХ.
ММХ, незважаючи на свої малі розміри (діаметр 7 тис. світлових років), є яскравою галактикою, яку видно неозброєним оком з південної півкулі. Вивчення цієї галактики дозволяє досліджувати процеси формування зірок та його рух, що неможливо зробити у більш віддалених галактиках.
У вересні 2024 року вчені виявили ймовірність зіткнення двох чорних дір, що знаходяться в галактиках, розташованих приблизно за 800 млн світлових років від Землі. Ці об'єкти розташовані відносно близько до Сонячної системи. Кожна з чорних дір знаходиться у своїй власній галактиці, яка зараз зливається.
За словами Ганни Тріндаде Фалькао, співробітниці Центру астрофізики Гарварда та Смітсонівського інституту, дані дослідження вказують на наявність двох надмасивних чорних дір, розташованих на відстані лише 300 світлових років одна від одної. Ці об'єкти поступово зближуються, і, ймовірно, через 100 млн років може статися їхнє зіткнення. Подібні злиття є досить поширеним явищем у космосі.