Дрони проти мотоциклів: як "Небесна кара" зупиняє окупантів без жодного пострілу [ Редагувати ]
Бойові зіткнення на лінії фронту тривають. На Донеччині ворожа піхота дедалі частіше використовує мотоцикли та багі. Це дозволяє противнику швидше пересуватися і легше ухилятися від дронів. І відбивати такі штурми складно, кажуть наші захисники.
Секретом успіху відбиття противника поділився боєць за позивним "Бро" батальйону "Небесна кара" 54-ї окремої механізованої бригади. Про застосування дронів на передовій - наступний репортаж.
Збір на дрони для батальйону "Небесна кара"
💳Номер картки: 5168 7521 3598 6779
На цих кадрах окупанти заїжджають на бойові позиції на мотоциклах і багі. Це відносно нова, але вже поширена тактика ворога, кажуть наші захисники. У такий спосіб противник намагається виграти у швидкості та маневреності, спантеличити дронарів та збільшити витрати зброї.
"Бро", військовослужбовець батальйону безпілотних систем "Небесна кара" 54 ОМБр:
Коли виїжджає 30 чоловік чи 20 на одній коробочці, ми одну коробочку знищили, зразу накрили 30 чоловік, хто встиг дорозбігтися, дорозібрали все. А коли вони по одному, по двоє заїжджають на мотоциклах, і їдуть колонами, буває 5-6 одночасно мотоциклів, розбігаються, за один виліт ти можеш знищити одну техніку, а поки інший перезарядиться, ці вже порозбігалися по посадках. Це смікалка ворога, вони використовують це як пріоритет.
Як зупиняти ворожі штурми - ділиться боєць батальйону безпілотних систем "Небесна кара" 54-ї окремої механізованої бригади, яка нині працює на Донеччині. У довоєнний час чоловік був юристом. Після початку повномасштабного вторгнення пішов у ЗСУ - керував нічними безпілотниками "Вампір". Тепер працює переважно з ФПВ-дронами.
Позивний "Бро", військовослужбовець батальйону безпілотних систем "Небесна кара" 54 ОМБр:
Ти кожен дрон індивідуально сам під себе готуєш, прошиваєш, налаштовуєш, щоб він полетів, там куча роботи предпольотної. Безпосередньо сам літаєш. Тобто, вдень ти все бачиш, як кажуть, від першого обличчя. Тобто, коли ти налітаєш на ворога, на якусь техніку, коли відео нормальне, перешкод немає, то ти там останні його погляди навіть бачиш. І це кайфово.
У ворога нині перевага і за кількістю техніки, і за чисельністю солдатів, не приховує наш співрозмовник. За таких умов утримувати позиції можна тільки ефективною роботою дронарів.
Позивний "Бро", військовослужбовець батальйону безпілотних систем "Небесна кара" 54 ОМБр:
Один із крайніх штурмів, який я був на позиції, жодний ворожий десант, тоді їх там висадилося на нашому напрямку, заїжджало, виїжджало, я нарахував чоловік 50-60, ми їх всіх 50-60 зачистили, жодного пострілу наша піхота, саме зі стрілкотні не було. Ми не дали їм просто дійти до нашої піхоти. Піхота навіть не дістала свої автомати.
Військовий каже: кадри, які ми бачимо у стрічках новин, як вибухає ворожа техніка, як бійці знищують ворожі штаби та склади боєприпасів - насправді результат ретельного планування і якісної роботи зазвичай кількох екіпажів дронарів. А якщо ударних комплектів забракло, деякі завдання можуть так і залишитися невиконаними.
Позивний "Бро", боєць батальйону безпілотних систем "Небесна кара" 54 ОМБр:
На жаль, у ФПВ-камікадзе є пріоритети, що ми маневреніше, але є мінуси, порівняно з нічними бортами, що ми не таку велику масу вибухівки несемо. Це кіло-півтора, і кіло-півтора не розбирає техніку, навіть якщо це кумулятивний снаряд, то з одного до другого потрібно її донищувати. Ти розумієш, що в тебе на позиції їх там якщо 20-30, то ти якісь непріоритетні цілі стараєшся не вилітати. Якщо вже є на позиції 30-40, ти розумієш, що там 10 дронів, якихось можна використати, розкопати якусь норку з пілотами, чи знищити якісь засоби ворога.
Боєць "Бро" наголошує: ефективність роботи української армії напряму залежить від кількості та якості техніки й дронів. А їх на фронті завжди потребують.