У Києві відкрили унікальний простір каністерапії для ветеранів [ Редагувати ]
Шукати шляхи зцілення допомагають собаки ветеранам у Києві. Днями у столичному парку "Муромець" відкрили унікальний простір, де практикуватимуть каністерапію для ветеранів російсько-української війни. Як працюють чотирилапі - розповість мій колега Анатолій Журавльов.
Марія показує нам, що вміє її улюблениця. Основна навичка, яку жінка продовжує розвивати з трирічною Мірою - пошуки.
Лише кілька хвилин і Міра знаходить заховані ключі.
Марія, кінологиня-волонтер:
Вона ще тільки була на змаганнях, а так я давно - більш ніж 20 років у цій сфері. Я раніше професійно займалася... З 99 року ми були на пошуках після землетрусу в Туреччині, потім в Ірані, потім багато я була на пошуках в Україні... Зараз так вийшло, що волонтер. Це в мене вже шосте покоління пошуково-рятувальних собак... Мені зазвичай телефонують, і я виїжджаю з собакою на пошуки, в основному в лісі, якщо людина пропала десь у природному середовищі.
Марія з Мірою цього разу завітали до нового простору, де можна займатися з собаками. Ідея відкрити такий майданчик з'явилася у благодійників. Зазначають: проєкт спрямований на розвиток кінологічних видів спорту та популяризацію каністерапії.
Катерина Шершньова, керівниця проєкту "К-9 База 4.5.0":
Ми всі об’єднуємося в єдиний простір, де зможемо надавати психологічну допомогу ветеранам і всім, хто її потребує. Плюс ми будемо проводити заняття з каністерапії для студентів, для собак, які навчаються, і тренувати їх на нашому майданчику. Майданчик буде відкритий, тому кожен охочий, хто хоче самостійно займатися з собакою, може приходити.
Каністерапія, тобто реабілітація через взаємодію людей із собаками, є одним із ключових методів, що допомагає знизити рівень тривоги та полегшити прояви ПТСР - кажуть волонтери. Що особливо важливо в умовах війни.
Марина Прокопенко, засновниця кінологічного центру "InNikos":
Це не лікування, не основна терапія, але додаткова терапія, яка допомагає людям прийти до спеціаліста, якщо вони не змогли це зробити самостійно. Тобто не вистачило їм чи знань, чи внутрішнього якогось поштовху... Собаки допомагають людям прийти до психолога, до реабілітолога, до спеціаліста, який їм допоможе відновити свій ресурс.
Напрямок каністерапії вже давно популярний за кордоном, а в Україні активно розвивається останні роки. Нині є потреба в збільшенні кількості сертифікованих фахівців та тренованих собак, яких можна долучати до занять, зазначають в інноваційно-реабілітаційному центрі "База 4.5.0"
Юлія Цепун, голова інноваційно-реабілітаційного центру "База 4.5.0":
Ми з того року запустили тестування і навчання собак. Тому що, на жаль, не кожна собака підходить для каністерапії, не кожна собака може пройти цей шлях, тому що віддавати тепло, емоцію, коли вона домашня тварина - це одне. А коли працювати з людьми в стресі та ПТСР - це важко, і собака вимотується так само. Її не можна експлуатувати цілий день - годинка і не більше.
Проводити у цьому просторі навчальні заняття, освітні лекції, сеанси каністерапії благодійники планують кілька разів на місяць. Крім того, організовуватимуть і курси садівництва та природної творчості, що також є дієвими методами для підтримки ментального здоров’я.