Молилися, щоб вижити: буревій зніс село на Рівненщині [ Редагувати ]
Позривав дахи й повалив дерева. У Рівненській області, напередодні, прокотився ураган. Найбільше постраждало одне з сіл - неподалік від обласного центру. Там нарахували сім десятків пошкоджених будівель. Як долають наслідки негоди - бачили мої колеги.
Рівненщину на Трійцю атакували не лише ворожі ракети та "Шахеди", а й потужний буревій із сильними зливами. Шквальний вітер ламав дерева та зривав дахи. Епіцентром стихії стало ось це невеличке село. У Новому Берестовці пошкоджена чи не кожна хата.
Смерч. Така хмара чорна найшла сива, така страшна хмара.
Пані Валентина розповідає, як раптово у селі настала ніч. Здійнявся сильний вітер, жінка не могла вийти з хати. Ураган, розповідає, хоч і був недовгим, але встиг наробити чимало лиха.
Валентина, жителька села Новий Берестовець:
Страшно, я думала, що валиться хата. Молилися, молилися, свічки стрітенські запалили, да, й воно пройшло, пішло. Як виходжу вже надвір, то я думала тільки шо хліва розкрило, як я обертаюся - дивлюся, то й половини хати немає.
Он подивіться за метрів сто. Сто метрів відірвало кришу.
А з цього будинку, який ремонтує Роман, знесло покрівлю. Частина в полі, а частина на сусідському обійсті. Люди кажуть: такого тут ще не бачили.
Зоя, жителька села Новий Берестовець:
Дерева викручувало, світла не стало. І тут стали сусіди всі сходитись і кажуть, садік побомбило. Там в жінки кришу зняло. По цілому селі наробило біди. Да й все. Отаке ми пережили. Ще й зараз в шоці.
Негода вирувала в усьому селі. Розкрила дах на місцевому клубі й потрощила покрівлю на дитсадку.
Частково пошкоджено дах, пошкоджені підвіконня. Ось тут, де ви бачите такі пошкодження, дах вже відремонтовуємо.
Дивом ніхто з місцевих не зазнав травм. Щойно оговталися - згуртувалися і нині латають діри всім селом. Розчищають завали.
Попри важку для Рівненщини ніч, через наймасовішу ракетно-шахедну атаку, на поміч у Новий Берестовець приїхали й жителі з інших громад області.
Сергій Пилипчук, голова Асоціації громад Рівненщини:
Майже з усіх громад відгукнулися. Отримали всі чіткі вказівки й кожен як міг: хто з інструментами, хтось просто з хорошими людьми сьогодні прибув негайно допомогти. Громада - громаді. В єдності наша сила.
Стихія у цьому селі пошкодила близько семи десятків будівель. Принаймні, про стільки вже відомо, каже голова тутешньої громади. Але люди ще доносять заяви на відшкодування збитків. Гроші для відновлення виділятимуть із місцевого бюджету.
Світлана Ковальчук, голова Малолюбашанської громади:
Приймали заяву від кожного приватного господарства і визначається сума пошкоджень зараз подвірним обходом до кожної будівлі. На разі є вже тридцять п'ять заяв, але в цих 35 заявах понад сімдесят окремих будівель. Клуб відновлюємо силами комунального підприємства.
У селі працювала комісія з техногенної та екологічної безпеки - оцінювали обсяги збитків. Їх ще рахують. Поки шукають якнайбільше рук, щоб устигнути до найближчого дощу усе полатати.
Юрій Колос, голова Рівненської районної військової адміністрації:
Працює уже бригада військових у кількості п'ятнадцять чоловік. Вони дуже оперативні, протягом години прибули й надають допомогу з відновлення покрівель. Також планується виділення бригад ще з кількох громад району за потреби і не тільки району.
Понівеченій буревієм громаді обіцяють допомогти і з обласного бюджету. Кошти візьмуть із резервного фонду. У скільки стане відремонтувати усе, пані Валентина й думати боїться. Бо пенсії точно не вистачить. Тож радіє, що є підтримка.