Дрони, зброя, штурм: на Київщині готують до бою цивільних [ Редагувати ]
Опанувати навички такмеду, керування дроном і, звісно, навчитися володіти зброєю. На Київщині провели вишкіл для підготовки цивільних до можливого зіткнення з ворогом.
Що давалося найважче? І де можна відвідати такі курси підготовки? Про це репортаж Валерії Глущенко.
Упевнена стійка та постріл. Анні 21 рік. Дівчина завдає удару по противнику. Тут кожен крок важливий для збереження її життя. Хоч це й умовний напад, а не справжній. Адже замість куль, в рушниці пластикові кульки. Так група цивільних проходить навчання з підготовки до справжніх бойових дій.
Анна Артемюк, учасниця вишколу:
Коли в країні війна, то готуватись мають всі. Тому що ніхто жодним чином не застрахований, що ворог завтра прийде до кожного в дім. Для себе я поки що зробила вибір - готуватись. Я ходжу на різні вишколи, полігони. Тобто займають підготовкою.
Попри спеку, близько тридцяти учасників прийшли на навчання. У вишколі цивільні переймають досвід у військових Штурмового батальйону "Арей". Бійці діляться знаннями про тактичну медицину, про керування дронами, володіння зброєю та як вести штурмові дії. Тут все максимально наближене до реального штурму: напад та атака дронами. Тобто на вишколі все, щоб наблизити учасників до бойових дій.
Короткий курс з опанування дронів має підготувати учасників не лише керувати залізними "пташками", а й боронитися від ворожих безпілотників.
Позивний "Зуб", командир групи ударних БпЛА "Дронго" батальйону "Арей" Української добровольчої армії:
Показати, як вони працюють, коли близько наближаються та як вони можуть уразити. Буде розвідка та дорозвідка "Мавіками", а також буде камікадзе поруч пролітати. Пройдемо в навчальному курсі швидко ТТХ: які бувають види для того, щоб майбутні бійці могли познайомитись трохи більше і почали цікавитись. Бо саме навчання займає багато часу.
Команда "Резервіст", що організувала вишкіл, уже 2 роки готує цивільних захищати себе й державу від ворога. Олексій, за позивним "Психолог", родом із Білорусі. З 2014 року боронить Україну на фронті.
Позивний "Психолог", інструктор вишколу:
У нас уже побувало близько семи тисяч людей у різних регіонах країни. Навчаємо від стрільби з карабінів до ось таких одноденних вишколів з імітацією повних бойових дій. Такі курси у нас безоплатні. Але учасники повинні мати все приладдя, необхідне для навчання.
Досвідчені бійці наголошують: такі тренування важливі для тих, хто не хоче, аби війна заскочила його зненацька. Тож варто спробувати себе на бойових позиціях. А ось долучатися до війська після тренінгу чи ні - добровільне рішення кожного учасника.
Степан Ковальчик, військовослужбовець ОШБ "Арей" УДА:
Стоїть задача молодь навчити, а забрати їх в підрозділ чи агітувати - не стоїть така задача. Просто зрозумійте, коли молодь вже стоїть на лінії оборони й має певні знання - це їм краще і нам роботу спрощує.
Вишкіл організатори заповзялися проводити й в інших містах України. Щоб якомога більше охочих могли здобути навички, вкрай необхідні в умовах війни.