Через месяц операции для животных резко подорожают [ Редагувати ]
Вже за місяць - операції для тварин різко подорожчають. Про це попереджають самі ветеринари. З 1 жовтня уряд заборонив єдиний відносно недорогий препарат для анестезії. Кетамін - потрапив до "чорного списку" як наркотик і тепер на нього потрібна спеціальна ліцензія. Але лікарі - відмовляються звертатися за дозволами. Чому - з'ясовував Кирило Євсеєв.
Зараз кетамін під час операцій використовують у всіх українських ветеринарних лікарнях. Діагнозів, що вимагають хірургічного втручання, тільки в цій клініці поставили три за один день. Потрібна операція і дворнязі Кузі. Для господарів він як член сім'ї. Почувши про майбутню заборону на вільне використання анестетика, вирішили - оперувати собаку треба якомога швидше.
Віктор і Зоя Москаленко, власники собаки:
- Не дай бог эти лекарства подорожают мы тогда не в состоянии будем вообще оплатить, и сейчас очень дорого, все назначения стоят очень дорого, а для нас он очень дорог.
Використовувати кетамін з жовтня можна буде лише маючи ліцензію. Але отримати її переважна більшість лікарів не в змозі. Для цього треба зібрати з десяток дозволів, змінити форму оподаткування та навіть - перебудувати приміщення.
Зараз стерилізувати кішку в Києві в середньому 750 гривень. Але вже через місяць такі операції будуть коштувати в два-три рази дорожче. Робити їх зможуть лише деякі лікарі. А більшості ветеринарів доведеться просто відмовитися від операцій.
Ветеринари переконують, кетамін - єдиний дешевий знеболювальний препарат для тварин. Лікарі розгублені. Як пояснити власникам тварин, що не зможуть оперувати їхніх улюбленців? Нововведення називають недалекоглядним.
Анатолій Левицький, ветеринар:
- Мені дуже важко пояснити їм, що у нас зараз проходить компанія боротьби з кетаміном. І що ми повинні в дуже терміновому порядку оперувати, тому що в жовтні місяці я вже не буду мати право робити цю операцію.
Чиновники кажуть - такі новації виправдані. Адже більше половини наркоманів в Україні починали саме з кетаміну - або в чистому вигляді, або змішували його з іншими наркотиками.
Анатолій Сахно, начальник управління держслужби контролю за наркотиками:
- Кетамін сильний наркотик, якби він не вживався наркоманам, то і не було би проблеми. Це сильний галюциногенний наркотик, який має властивість дуже великого і значного звикання, тобто це не можна говорити що це якась іграшка.
Втім ветеринари збираються продовжувати боротьбу. Громадські організації вже зібрали понад 1000 підписів лікарів. Адже з півтори тисячі офіційних клінік, ліцензію на кетамін отримали лише 24.