Украинские лаборатории тестируют вакцины против гриппа [ Редагувати ]
Пробірки, мікроскопи, індикатори - усе приладдя задіяне в роботі. Лаборанти називають цей процес - визначенням специфічної активності. А простими словами - вони перевіряють - чи доставлена в Україну вакцина проти грипу - якісна.
Сюди завозять серії вакцин- для лабораторного контролю. Якщо препарат відповідає усім нормам - він надходить у медзаклади. Лабораторний контроль може тривати і до 4-рьох тижнів.
Новоприбулі на контроль вакцини - з Бельгії, Франції, Нідерландів. Першу серію, завезену з Росії, вже випробовують на мишАх.
Вікторія Задорожна, заступник директора департаменту державного експертного центру МОЗ:
- Ще залишилось два тижні. Бо та вакцина вона потребувала дослідження протягом місяця. Ці, що надійшли сьогодні і вчора вони будуть дослідженні скоріше.
Щороку вакцина проти грипу потрапляє в Україну не раніше жовтня. Адже до тОго часу іноземні виробники чекають від науковців - золоту формулу: перелік штамів грипу, що вируватимуть саме цьогО року.
Сергій Платов, головний спеціаліст управління громадського здоров'я та санітарно-епідеміологічного благополуччя населення МОЗ України:
- Коли ми отримуємо інформацію - який штам вірусу буде циркулювати на території України - відповідно має бути ця вакцина - цього штамового складу.
Тому зробити щеплення українці зможуть не раніше кінця жовтня - перших днів листопАда.
Марія Крапивнер, терапевт вищої категорії:
- Как правило, эпидемия будет в ноябре - декабре - текущего года. Имунитет выробатывается в течении двух недель. По этому, если человек провакцынировался за две недели до эпидемии - это нормально.
Цьогоріч - кажуть терапевти, українці мають встигнути. Головне, щоб охочі були. Бо ж минулого року статистика не тішила.
Федір Лапій, доцент кафедри дитячих інфекційних хвороб:
- Трохи більше 1%. Якщо ми порівнюємо з США або Фінляндія, або Швеція - звичайно ми в десятки разів менше вакцинуємо людей - ніж вакцинують наприклад в цих країнах.
Імунолог Федір Іванович говорить - українці поки не дуже не вірять у дієвість вакцин. Втім, сам лікар упевнений в її ефективності на 80-т відсотків.