Чехи все чаще зовут к себе на работу украинских врачей [ Редагувати ]
Чеські медики теж не задоволені зарплатнею - вони отримують від тисячі євро на місяць. Лікарі масово виїжджають працювати до сусідніх Німеччини та Австрії. А вакантні місця не довго залишаються вільними, дедалі частіше їх займають українські спеціалісти. Із Чехії - матеріал Марини Коваль.
Про вакантне місце хірурга у Врхлабській лікарні тернополянин Андрій прочитав на інтернет-сайті Мінпраці Чехії. Три місяці оформляв необхідні документи - тепер він у штаті медзакладу.
Андрій Назар, хірург:
- Тут не потрібно пацієнту дбати про себе, купляти ліки і так далі, оплата лікарів достойна. Більша, ніж в Україні в разів вісім-десять.
Надія - терапевт. У майбутньому планує працювати гастроентерологом - така спеціалізація вказана у її українському дипломі. Та для цього дівчині потрібно здати в Чехії додаткові екзамени.
Надія Бродюк, лікар-терапевт:
- Перший крок - це тестовий екзамен з загальної медицини. Якщо вже здані, можна знаходити собі місце для працевлаштування, для проходження практики.
Середня зарплата лікаря-початківця у Чехії - близько 16 тисяч крон. Це майже 7 тисяч гривень. Житло і харчування молодим спеціалістам обходяться недорого. Наприклад, обід в лікарні, у перерахунку на українську валюту, коштує усього 10 гривень. Директор Врхлабського медзакладу медиками з України задоволений.
Владімір Дрімл, директор лікарні міста Врхлабі:
- Українські лікарі працьовиті, відповідальні. Звичайно, рівень освіти трохи занизький, потрібен час щоб довчитися, але ми готові ділитися досвідом й вкладати гроші, бо персоналу не вистачає.
У Мінпраці Чехії кажуть: вітчизняні медики масово виїжджають працювати до Німеччини. Тому, коли в 2009-му, через економічну кризу, уряд Чехії вирішив не видавати свої візи громадянам третіх країн - для медиків зробили виняток.
Тетяна Швирчкова, спеціаліст Міністерства праці і соціальних справ Чеської республіки:
- Майже двісті лікарів, громадян України, зараз офіційно працюють у Чехії. За останній рік дозвіл на роботу отримали 37 медиків.
Щоб заохотити персонал - деякі чеські лікарні вдаються до незвичайних пропозицій. Наприклад, одна клініка пластичної хірургії - пропонує своїм співробітницям безкоштовні операції зі збільшення грудей. За це вони мають відпрацювати у медзакладі не менше п'яти років.
Марина Коваль, Сергій Коваль, "Новини", телеканал "Інтер", Чехія