Львів’янина Ореста Богдановича врятували від розстрілу у полоні [ Редагувати ]

Повістка, навчання, фронт, полон. Це історія зубного техніка зі Львова Ореста Петришина. Позаду - найгарячіші точки у Луганській та Донецькій областях. Та 9 місяців полону.
Наші кореспонденти зустрілися з бійцем через 5 днів після звільнення.
18 лютого. Запеклі бої в Дебальцевому. Того дня найманці з так званої інтернаціональної бригади чеченців, абхазів і російських військових взяли в полон Ореста Петришина.
Пізніше в мережі з'явилося ось це відео. Під дулами пістолета і автомата, на колінах, він розповідає про себе
"Я, Петришин Орест Богданович, служив у національній гвардії 3017, місто Харків, звання прапорщика", - розповів на допиті Орест Петришин.
А ось іще одне відео із допиту:
- Що, страшно було? Росіяни здорово воюють, га? Звідкиля будеш хлопче?
- Зі Львову.
- Львівський?
Потім майже 9 місяців катувань та принижень. І ось 1 листопада Орест Петришин у Львові. Його зустрічають рідні, знайомі, сусіди.
Орест вже сам зустрічає гостей - нашу знімальну групу. Про полон і тортури, розповідає з хвилюванням.
"Побили там, пару днів відходив", - розповів колишній полонений Орест Петришин.
Спочатку його тримали в Макіївці. Потім перевезли до Донецька, кинули в підвал СБУ. Разом з іншими полоненими, змушували розбирати завали зруйнованих обстрілами будівель, переносили вантажі.
"Одні з них, сказав, мовляв, ти, ходиш під Богом, бо коли тебе брали в полон, в планах було застрелити", - розповідає колишній полонений Орест Петришин.
Що пережила за останні місяці старенька мама Ореста, навіть говорити не хоче. Те, що син у полоні , рідні довго приховували, боялися, таку новину жінка просто не перенесе.
"Він зателефонував і каже, мама, нічого не говори. Я в полоні. А я в плач. Я так ридала і кричала, кажу, прошу вас, не вбивайте його", - розповіла мати Ореста Любов Петришин.
Звільнити Ореста допомагали волонтери, представники громадських організацій і спецслужб.
"У квітні була можливість його просто забрати із двома нашими військовослужбовцями, але обмін зірвався. Там з тої сторони втручаються люди, які в даний момент в переговорному процесі не приймали участь, але мають вплив на той бік", - розказав координатор Західного регіону центру звільнення заручників "Патріот" Роман Яцінич.
"Найбільше мені допомагали Оксана Білозір громадські організації, наші львівські, журналісти, теж, розумієте низький їм уклін. Громадськість, волонтерський рух абсолютно всі, і навіть ми зверталися до "Українського Вибору", - розповіла родичка Марія Петришин.
І ось 30 жовтня відбувся обмін на території так званої ДНР. За Ореста терористам видали їх корегувальника вогню. Зараз у полоні, за офіційними даними, залишаються ще 139 українських бійців.