На Черкасчине разрешился конфликт с захоронением жертв туберкулеза [ Редагувати ]

На Черкащині владналася суперечка між селянами і тубдиспансером у селі Геронимівка. Мешканці скаржились, що померлих від туберкульозу ховають на загальному місцевому цвинтарі і боялись спалаху інфекції. Як же вирішився конфлікт - розкажуть наші кореспонденти.
Анатолій у Геронимівці мешкає вже 7 років. Те, що поряд із селом тубдиспансер, чоловіка не бентежить. Лякає, каже, інше. Раніше померлих пацієнтів ховали на місцевому кладовищі. Просто рили братські могили.
Анатолій, місцевий житель:
- Погано їх, штуки 3-4 кинули туди, як собак і собаки розрили, було таке, а більше не було.
Пані Марія неподалік цвинтаря прожила усе життя. На ньому поряд з іншими селянами поховано чимало померлих від туберкульозу.
Марія, місцева жителька:
- Отам понад лісом, понад краєм ховали, і отуди ховали, отут алєєчка, а потім стали ж на Хутори.
Селяни весь час жили у страху, що інфекція почне косити й місцеве населення. Проте, переконували у санепідемстанції, спалахів не буде. Кажуть: після смерті носія туберкульозу паличка навколишнім людям не загрожує.
Тамара Зубченко, головний спеціаліст Черкаського міського управління ГУ Держсанепідслужби:
- Якихось додаткових вимог до поховання людей хворих на туберкульоз санітарним законодавством не передбачено. Вони є небезпечними лише з відкритими формами туберкульозу легень, небезпечні для оточуючих.
Проте після численних скарг селян лікарня уклала угоду із підприємством, яке ховає померлих пацієнтів на іншому кладовищі. Торік воно поховало 14-тьох людей.
Мирон Олійник, головний лікар КЗ "Черкаський обласний протитуберкульозний диспансер":
- До цього були проблеми у нас з цим, тому що ми робили захоронення отут неподалік на цвинтарі, ви проїжджали. То ми самі ховали своїми силами, ми добивались грошей, соціального захисту, а тоді коли вийшли на ці служби поняли, нам прийдеться держать і держать ці трупи.
У лікарні кажуть: поховання одного пацієнта обходиться їм у півтори тисячі гривень. Це гроші, які виділяє держбюджет на утримання усього закладу. Адже коштів на поховання не виділяють. А якби держава подбала про це, то на гроші, витрачені на похорони, у закладі б зробили ремонт.
Олександа Казакова, Ірина Васюра, Павло Тимошенко, Новини, телеканал "Інтер", Черкаси