Мировые лидеры поздравляют нового папу римского [ Редагувати ]

Нового папу римського вітають світові лідери. Одним із перших це зробив президент США Барак Обама. Прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон у своєму "Твіттері" написав, що він у захваті від нового понтифіка. У "Твіттері" вже відзначився і новообраний понтифік. Написав, що радіє призначенню, щоправда, згодом він свою сторінку видалив.
Та, мабуть, найбільше радіють першому папі з Латинської Америки на його батьківщині - в Аргентині. І запевняють - Хорхе Маріа Бергольо гідний такої високої честі.
Папа-сюрприз. Так називають у світовій пресі Хорхе Маріа Бергольо. Він не був фаворитом цих виборів і швидше за все став фігурою компромісною.
Франциск, папа римський:
- Давайте працювати разом і йти однією дорогою братерства та любові. Давайте помолимося одне за одного, за увесь світ.
Це перший папа-єзуїт. Він належить до Ордену, ченці якого відмовляються від влади та розкошів заради аскетизму. Тому їздив громадським транспортом, сам собі готував, і мешкав у крихітній квартирі в Буенос-Айресі. Однак деякі мирські втіхи понтифіку не чужі: папа Франциск - затятий футбольний фанат.
Роберт Сіріко, голова інституту віри:
- Мешканці Буенос-Айреса всі знають - новий папа дуже проста людина. Звичайно, наврядчи ви тепер побачите його автобусі тут у Римі, де дбатимуть про безпеку, але те, що як людина він не зміниться - я певен.
У Буенос-Айресі на сходах церкви, де служив Хорхе Маріа Бергольо, віряни співають пісень та вітають одне одного.
Іліана Педросо, мешканка Буенос-Айресу:
- Це справжнє щастя. Не тільки для мене, а й для усієї церкви. Тому що новий папа з цього міста, з цієї країни.
Новий папа народився в сім'ї емігрантів з Італії у 1936 році. Він молодший з п'яти дітей. Духовний шлях обрав свідомо, і досяг великих успіхів. 20 років тому став єпископом, а на минулому конклаві склав конкуренцію Йозефу Ратцингеру - пізніше Бенедикту XVI. Щоправда, в його біографії є й темні сторінки - правозахисники звинувачували Бергольо в змові з хунтою.
Марта Круз, вірянка:
- Чесно кажучи мені все одно, яким папа був колись, чи який в нього колір шкіри. Головне, аби він гарно виконував свою роботу, припинив скандали і був добрим пастирем.
Подейкують, своє нове ім'я папа обрав за прикладом Франциска Асизького, який відмовився від церковних багатств. У такому виборі оглядачі вбачають намір реформувати католицьку церкву. Адже Святий Престол нині у полоні скандалів - від звинувачень священиків у педофілії до корупції в банку Ватикану.
Ганна Гороженко, Новини, телеканал "Інтер"