Из-за вспышки африканской чумы село Камышеватка остается на карантине [ Редагувати ]

П'ять місяців на карантині після спалаху африканської чуми. Так живе село Комишуватка Запорізької області. Карантин не скасовують через єдине господарство, звідки досі не вивезли свиней на утилізацію. Власники готові здати тварин, проте немає грошей для компенсацій за поголів'я. Чому так сталося - з'ясовували наші кореспонденти.
Наталія Хлопова не приховує обурення. Її господарство у Приморську єдине, звідки досі не забрали свиней на утилізацію. Жінка вже кілька місяців собі у збиток доглядає приплід, який давно мали вивезти на бійню.
Наталія Хлопова, власниця господарства:
- Мы много труда вложили в этих поросят. Поставили кормушки. Каждая кормушка больше трех тысяч стоит. Полы обогревательные, воду подключили, все. Облегчили труд. А теперь получается так, что это никому-ниче не надо.
Поросят не забрали, бо немає грошей на компенсацію. Виділених Кабміном не вистачило. Коштів дали стільки, щоб заплатити людям за кожну свиню. Проте, поки гроші дійшли до району - поголів'я збільшилося майже вдвічі.
Сергій Грачов, заступник голови Запорізької обладміністрації:
- Свиньи - это живые существа. Это не кирпичи, и не дрова. Они растут, размножаются и за время этого процесса - появилось новое поголовье.
Із м'яса дорослих свиней, це близько півтори тисячі голів, на бердянському м'ясокомбінаті вже виготовили консерви для Держрезерву, кажуть в обладміністрації. Ветеринари додають: переробили виключно туші здорових тварин.
Валентина Стулова, начальник Головного управління ветеринарної медицини в Запорізькій обл.:
- Ни одно больное животное не попало, потому что кругом был контроль. Кругом были ветеринары. Все только клинически здоровое.
На компенсацію за решту свиней треба 200 тисяч гривень. Домогтися, аби їх виділили, говорять у районі, важко. Тож коли тварин вивезуть на бійню невідомо. Однак без цього не можна скасовувати карантин. Щоправда, у сто-п'ятдесяти-кілометровій зоні, де було заборонено продавати на ринках свинину, влада пішла на невеличкі поступки. Для селян організовують спеціальні ярмарки, де вони торгують м'ясом під посиленим контролем ветеринарів.
Сергій Бордюжа, Ігор Воробій, Новини, телеканал "Інтер", Запорізька область