Чи здатні війська КНДР змінити хід війни: думка західних експертів [ Редагувати ]
Південна Корея може відправити своє військо в Україну у відповідь на залучення росією до війни військових із КНДР. Про це пише американський новинний журнал Newsweek. Як зазначає видання, південнокорейський персонал надаватиме послуги перекладу, якщо північнокорейські солдати будуть захоплені в полон. А також допомагатиме Києву зрозуміти військову тактику, доктрину та операції Північної Кореї.
Утім, чи здатен північнокорейський контингент в коаліції з росією змінити ситуацію на полі бою? Думки західних експертів чула Світлана Чернецька.
Південнокорейська розвідка звітує про переміщення у російський Владивосток півтори тисячі вояків КНДР. Водночас в українській розвідці не виключають, що ця кількість може зрости до 12 тисяч і зовсім скоро. Й мова далеко не про призовників, стверджують військові експерти. У країну-агресорку перекидають сили спеціального призначення. І хоча західному світові про них мало що відомо, цих бійців вважають добре натренованими та відданими своїй справі.
Сили спецпризначення КНДР складаються з 12 піхотних бригад, трьох розвідувальних підрозділів для дій у тилу противника, трьох повітряно-десантних дивізій та трьох снайперських підрозділів. В них служать близько двохсот тисяч чоловіків. І це значно більше, ніж в аналогічних силах Великої Британії - лише 500 активних бійців чи США - близько двох тисяч. Але окрім кількості, північнокорейцям навряд чи є чим похвалитися щодо обладнання. У них застарілі технології, значно гірші не лише за НАТОвські, але й російські.
Майкл Кларк, професор оборонних наук, військовий аналітик:
Це будуть елітні війська, вони будуть дуже добре навчені, дуже дисципліновані і ймовірно, досить добре мотивовані. Але з іншого боку, північнокорейці не брали участі в бойових операціях з 1954 року, тобто вони не мають ніякого бойового досвіду. Уся їхня робота була лише для парадів та виставок. І хоча вони так поводяться, як роботи, з військової точки зору буде дуже цікаво подивитися, чи на полі бою вони так само вестимуть себе як роботи.
Таке вливання живої сили в окупаційну армію може затягнути війну та ускладнити її - кажуть військові експерти. Але навряд чи змінить ситуацію на полі бою. Найперше запитання в аналітиків, яким чином іноземців збираються ввести у склад бойових підрозділів на фронті. Бо це дві абсолютно різні військові організації, різний менталітет і банально різні мови спілкування.
Віталій Кулик, політолог, директор Центру дослідження проблем громадянського суспільства:
Північнокорейські, навіть вищі офіцери не володіють російською мовою, взагалі будь-якою іноземною мовою. Проблема навчання мови стоїть в Північній Україні достатньо давно і глибоко, і сказати, що в них є достатня кількість молодших офіцерів, а саме вони будуть здійснювати безпосереднє командування в окопах, які володіли б російською мовою, цього немає. Щоби підготувати необхідну кількість людей, це не можна зробити навіть за рік. Це певний час, це перше. По-друге, це бойове згладжування. Необхідно, щоб відбулися певні навчання в умовах, наближених до бойових. Просто взяти кинути м'ясо на штурм, навряд чи це буде по кишені путіну, використовуючи північних корейців. Хоча вони зведені до рівня рабів, але якщо ми говоримо про використання північнокорейською армією, то це очевидно, що будуть не ополченці. Це мають бути якісь війська, досвід яких буде потрібен Кім Чен Ину в можливих воєнних діях на потім.
Майкл Кларк, професор оборонних наук, військовий аналітик:
Вони не зможуть працювати у складі російських сил. Я маю на увазі, що між ними буде занадто багато відмінностей - це і мовний бар'єр, і різна навчальна база. І якщо українці стикнуться з північнокорейцями на полі бою, то навіть якщо вони будуть вдягнуті у російську форму, буде одразу зрозуміло, з ким вони мають справу.
Та хоч би що там було на полі бою, сам факт залучення військових з КНДР - це вже ескалація у війні, кажуть аналітики. А адміністрація президента Південної Кореї взагалі заявила про серйозну безпекову загрозу міжнародній спільноті. І закликає Захід дати гідну відповідь цій ескалації.
Майкл Кларк, професор оборонних наук, військовий аналітик:
росіяни можуть продовжувати війну у такому ж темпі, лише якщо будуть отримувати боєприпаси та балістичні ракети з КНДР, безпілотники й снаряди з Ірану, запчастини для зброї та машин з Китаю, і ось зараз війська з Північної Кореї. Тож це чергова ескалація у рішучості путіна зробити все, що потрібно для залучення країн, ворожих до Заходу, воювати в Україні. Ставатиме лише гірше, тому необхідна відповідь Заходу, і я думаю, що Захід стежитиме за цим дуже пильно.
Останніми місяцями москва з Пхеньяном ще більше поглибили військову співпрацю. І зараз половина боєприпасів, які армія агресорки використовує в боях, з Північної Кореї.