В Одесі обговорили, як забезпечити ринок праці кваліфікованими фахівцями [ Редагувати ]
Як забезпечити ринок праці кваліфікованими фахівцями та водночас збільшити кількість робочих місць в країні. Цю тему обговорювали сьогодні в Одесі представники влади та бізнесу. Форум відбувся на базі центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Чому вибрали саме цю локацію та яких висновків дійшли - далі.
Жителька Одещини Наталя Семенюк раніше працювала маляром. Тепер вже понад два місяці як опановує нову професію: електрогазозварювальника! Те, що робота чоловіча не лякає жінку, а навпаки мотивує.
Наталія Семенюк, жителька Одещини:
Нестача чоловіків на цей момент дуже велика, і стоїть робота чоловіча - треба продовжувати, а немає чоловіків, і я вирішила, а чому би не спробувати! Так і почалося моє навчання!
Це Одеський центр професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Тут, як і пані Наталя, усі охочі можуть абсолютно безоплатно опанувати понад три десятки робітничих спеціальностей і не тільки.
Роман Саржинський, директор ДНЗ "Одеський центр професійно-технічної освіти ДСЗ":
За напрямками промисловість, будівництво, харчова промисловість, адміністративно-побутовий напрямок. Близько ста п'ятдесяти курсів: IT-напрямок, підприємництво, сільгосп-напрямок та багато інших.
Сьогодні ці можливості тут демонстрували роботодавцям зі всієї України. Разом з представниками влади за підтримки американських партнерів зібралися в Одесі на форумі, щоб обговорити нагальну проблему: дисбаланс між попитом та пропозицією на ринку праці.
Тетяна Бережна, заступниця міністра економіки України:
З одного боку, ми маємо в Україні велику кількість безробітних - близько двох з половиною мільйонів безробітних, а з іншого боку, коли роботодавці кажуть, що їм найбільше потрібно для введення бізнесу, вони завжди наголошують: кваліфіковані кадри, потрібні люди. Найбільше нам не вистачає, звичайно, працівників для сфери будівництва, це також певні робітничі професії такі, як: токар, слюсар - також не вистачає, до речі, спеціалістів для легкої промисловості: кравців, швачок і так далі.
Аби поліпшити ситуацію, вирішили реформувати сам підхід до трудового потенціалу та відповідних навчальних програм. Роботодавці кажуть: їм насамперед не вистачає якісної комунікації з держустановами.
Костянтин Журавель, голова правління Об'єднання організацій роботодавців Одеської області:
Тобто перша тема - робити відомою, щоб це було багато інформації про це. А от з другої сторони - всередині сервісний підхід, де буде орієнтація не просто на потребу людини навчитися, а на потребу роботодавця, щоб роботодавець був в цьому моменті бенефіціаром, замовником, і тоді це буде працювати.
І ось вже є перші напрацювання. На базі кожного такого центру профтехосвіти (а їх в Україні загалом вісім) - вирішили створити наглядову раду з-поміж роботодавців. Це має істотно покращити співпрацю.
Юлія Жовтяк, директорка Державної служби зайнятості України:
Роботодавці, які будуть входити в наглядову раду, зможуть подавати пропозиції стосовно ліцензування професій, які їм безпосередньо потрібні на сьогодні саме на Одещині, вони також зможуть першочергово подавати свої пропозиції стосовно створення освітніх програм, освітніх курсів для того, щоб пришвидшити перенавчання чи підвищення кваліфікації та навчання фахівців на ринку праці.
Такі наглядові ради мають запрацювати вже за півтора-два місяці. Посадовці очікують, що ефективність навчальних центрів після цього зросте. А це відповідно нові робочі місця, податки, вклад в економіку та зміцнення обороноздатності нашої країни.