У Вінниці курсант, що запобіг вбивству дитини, став рятувальником року [ Редагувати ]
Врятував дитину і дістав заслужене визнання. У Вінниці курсант Харківського університету внутрішніх справ запобіг вбивству восьмирічного хлопчика. Свого сина намагалася втопити його рідна матір. Тож юнак кинувся на допомогу й витягнув хлопця з води. За цей вчинок молодий капрал був номінований на звання "Герой-рятувальник року". І днями отримав це почесне звання.
Артем Макаров показує диплом і медаль, які днями отримав з рук керівництва МВС. Курсанта Харківського національного Університету внутрішніх справ визнали героєм-рятувальником року.
Артем Макаров, курсант ХНУВСУ:
На той момент я взагалі не думав про нагороду, і не очікував в майбутньому її отримати. Але я дякую Президентові України й Міністерству внутрішніх справ за цю високу нагороду.
"Той момент" стався у квітні. Курсант ішов набережною Південного Бугу, аж зненацька почув дитячий крик.
Артем Макаров, курсант ХНУВСУ:
Я йшов з дому й почув крики хлопця, спочатку подумав, що хлопець просто заліз до води, тому що була тепла погода, і почала судома зводити, і хлопець не може виплисти. Але попереду мене йшла жінка й почала кричати: "Жінко, пустіть дитину, що ж ви робите?"
Тоді, каже Артем, зрозумів, що ситуація серйозна. Хлопчика намагалася втопити його рідна мати. Майбутній правоохоронець відразу скочив у воду.
Артем Макаров, курсант ХНУВСУ:
Відтолкнув матір, хлопця взяв за верхній одяг, спитав, чи все в нього гаразд, він нічого не відповів, і я з ним поплив до берега.
Очевидці викликали поліцію. Жінку затримали. Навіщо намагалася розправитися з власним сином - пояснити вона не змогла.
Усе з'ясувалося під час досудового розслідування: у матері - психічне захворювання.
Заріна Маєвська, речниця ГУНП у Вінницькій області:
За результатами проведення судово-психіатричної експертизи жінка визнана неосудною. У червні цього року слідчі скерували до суду матеріали кримінального провадження із клопотанням про застосування до жінки заходів медичного характеру. Наразі вона проходить лікування у спеціалізованому медзакладі.
Артем каже: долею дитини цікавився та шукати зустрічі не став. Щоби не травмувати зайвий раз. А керівництво закладу, де навчається курсант, номінувало його на звання "Герой-рятувальник року".
Я вітаю тебе з високою нагородою. Переконаний, що це не перша нагорода.
Валерій Сокуренко, ректор ХНУВСУ:
Я впевнений, що Артем буде справжнім і надалі. Він молодий ще сьогодні працівник поліції, курсант другого курсу. І я можу сказати так: можливо, він головне завдання свого життя вже виконав. Але я впевнений, що в нього хороше майбутнє. Що він буде служити, захищати й буде піклуватися про наших громадян і створювати оте безпечне середовище.
Артем зізнається: шлях правоохоронця обрав свідомо. Бо мав приклад: дідусь хлопця працював у Нацполіції. Тому, каже, усвідомлює всю відповідальність та ризики цієї професії. А от щодо власної поведінки переконаний: так вчинив би кожен.
Артем Макаров, курсант ХНУВСУ:
Я не думаю, що хтось інший на моєму місці зробив би по-інакшому… Я думаю, що кожна людина, яка б помітила цей випадок, все одно б допомогла цій дитині. Взагалі до людей потрібно ставитися так, як ти хочеш, щоби ставилися до тебе. І все буде добре.