У Києві пройшов Чемпіонат України зі спортивної гімнастики [ Редагувати ]
У Києві завершився чемпіонат України зі спортивної гімнастики. Попри воєнний час, наші спортсмени не опускають рук, а навпаки - хочуть досягати нових вершин. Зокрема й на міжнародному рівні. Як пройшли змагання - бачив Анатолій Журавльов, його матеріал далі.
Урочисте відкриття спортивного дійства.
Чемпіонат України зі спортивної гімнастики у столичному Палаці спорту проходить уперше за багато років, наголошують організатори.
До Києва приїхало понад пів сотні спортсменів з різних куточків України. В умовах повномасштабної війни організувати чемпіонат було непросто, зазначає головна ініціаторка - Олімпійська чемпіонка Стела Захарова.
Стела Захарова, віцепрезидент Української федерації гімнастики:
Це потрібно для нашої гімнастики. Гімнастика - це пріоритетний вид спорту, де розігруються 36 комплектів медалей. І ви повинні розуміти, що коли ми виходимо на міжнародні старти - 1, 2 медалі, ми вже прославляємо нашу країну.
Емоції киплять! Триває справжня боротьба за медалі, подекуди з промахами. Але за повної підтримки тренерів і глядачів.
Сергій Попов, старший тренер Збірної України зі спортивної гімнастики:
Дуже важко під час тренувань, виють сирени, спортсмени не висипаються. Ви розумієте, тренування потрібно закінчити - в гімнастиці це дуже складно. Але зараз, попри всі труднощі під час підготовки, найголовніше для спортсменів - впоратися зі своєю програмою.
Володимир Костюк зі своєю програмою точно впорався. Він посідає перше місце в особовому заліку на Чемпіонаті України. Хоча також підтверджує: готуватися було дуже складно.
Володимир Костюк, представник Збірної України зі спортивної гімнастики:
І вночі прокидаємося від вибухів. І під час тренування бувають вибухи. Воно на голову тисне трохи, і важко, звичайно, важко це все. Ніколи не можна бути задоволеним своїм виступом. І постійно хочеться виробляти ще більше енергії та ще більше балів отримувати.
Володимир - представник нового покоління українських гімнастів. Організатори кажуть: зібрати саме таких спортсменів під одним дахом і мали на меті, влаштовуючи змагання.
Стела Захарова, віцепрезидент Української федерації гімнастики:
Хочемо традиційно із рік в рік проводити Чемпіонат України, щоб був стимул для наших гімнастів, для наших тренерів з областей, щоб у них був стимул готувати нове покоління молодих гімнастів. Зараз новий олімпійський цикл іде, і ми повинні працювати з молодими гімнастами, тому що рух іде вперед, життя іде вперед.
Матвій Бідний, міністр молоді та спорту України:
У нашій країні йде страшна війна, наша країна проходить через складні випробування. Завдяки нашим Героям, нашим Силам оборони ми можемо сьогодні збиратися тут і планувати наше майбутнє, наші діти можуть змагатися, готуватися до майбутніх змагань, до майбутніх перемог в ім'я нашої великої країни. І сьогодні спорт - це власне є те, що є складовою бренду сучасної України, це те, що відрізняє сучасну успішну Україну.
Попри війну, організатори мають намір і надалі давати більше можливостей молодим спортсменам проявити себе. Щоб обирати найкращих для міжнародних змагань. Світ має знати, що Україна не здається ні за яких умов і приймає будь-які виклики часу.