В Верховной Раде депутаты приняли судебную и пенсионную реформы [ Редагувати ]

Проголосовали. Три недели подряд в Верховной Раде рассматривали судебную реформу и сегодня наконец дошли до финального голосования. Изменения приняли. В вслед за этим нардепы, немедля, приступили к пенсионной. Но обо всем по порядку. Как голосовали избранники, о чем спорили на утреннем заседании, как нажимали на кнопки - делее в материале.
Третья неделя рассмотрения одного-единственного законопроекта судебной реформы, вышла на финишную прямую. К утру осталось поправок на несколько часов, и рвение двух фракций - "Самопомичи" и "Батькивщины" - рассмотреть все до конца.
"Зараз іде чистка тих статей, які не дають можливість правоохоронним органам здійснювати свою роботу, і ті правки, які обмежують право громадян звертатися в суди - фактично зупинені, це вже є невелика, але перемога , в рамках сьогоднішнього дня", - говорит Сергей Соболев, народный депутат, "Батькивщина".
"Розгляд і сам закон про так звану судову реформу, де вносяться зміни до 20 законодавчих актів та 4 кодексів це є приклад того, як повертаються в життя ганебні норми ганебного впливу прокуратури на судовий процес і повна непрозорість судового процесу в країні", - говорит Олег Березюк, народный депутат, "Самопомич".
А вот коалиция в полупустом зале больше ждала парламентской мобилизации, когда дойдет черед до окончательного голосования.
"Тримаємо кулаки, ми маємо здолати саботаж цих народних депутатів і ухвалити ці вкрай важливі закони", - говорит Максим Курячий, народный депутат, Блок Петра Порошенко.
"Якщо не назбираєм на повторне друге, тоді вся судова реформа накрилась мєдним тазом, судді-корупціонери довічно залишаються на своїх посадах, і вже ніхто їх звідти не сковирне, ніякої єдиної судової практики, нічого не буде", - говорит Леонид Емец, народный депутат, "Народный фронт".
После обеда народных избранников в зале стало больше, рассмотрели все поправки, и быстро, пока депутаты в сборе, стали голосовать за реформу.
"Кнопкодавство прошу проголосувати, прошу не голосувати чужими картками , Прошу проголосувати 6232 в дургому читанні та вцілому".
234 голоса "за". Судебная реформа в итоге принята, и тут же, не медля, нардепы перешли к другой.
"Це була важка, трьохтижнева робота, але змогли вийти на позитивне голосування, що для нас відкриває шлях для переходу до пенсійної реформи, колеги", - говорит Андрей Парубий, председатель Верховной Рады Украины.
Еще утром депутаты были настроены работы до последнего.
"Ми готові працювати без перерви, і ночі, поки пенсійна реформа не буде прийнята", - говорит Максим Бурбак, народный депутат, "Народный фронт".
"Про ці реформи люди кажуть наступне, під тиском МВФ проводиться операція по скороченню населення України. Того, кого не знище пенсійна реформа - медична добє точно. Судячи з бюджету на наступний рік, головний пріорітет уряду на наступний рік утриматись на посадах, спираючись на силовиків, наполягаємо, заслухати звіт уряду, розглянувши програму по виходу з кризи, у новому бюджеті наполовину скоротити витрати на силовий блок і направити ці гроші на підтримку вчителів , медиків та пенсіонерів", - говорит Юрий Бойко, глава фракции "Оппозиционный блок".
Но вместо кабминовского отчета в парламенте один министр соцполитики. Да реформа, которую долго обсуждали в Кабмине и комитете. И благодарность за возможный успех, стали раздавать авансом.
"Планувалося, з 1 жовтня зробити перерахунок пенсій, з застосуванням прожиткового мінімуму 1312. За пропозицією фракції Олега Ляшка враховано показник 1452 гривні, а це вже не на 61 гривню збільшення, а майже на 140", - говорит Людмила Денисова, народный депутат, "Народный фронт".
Фронтовики обещают поддержку реформы, тем более, их депутат во главе профильного комитета. За пенсионную и в БПП. Не исключено, что голоса даст "Самопомич" и другие фракции.
"У нас є люди, які будуть голосувати, бо проект закону навіть не називається "пенсійна реформа". А називається "зміна до деяких законодавчіх актів щодо підвищення пенсій". Люди голосують, бо морально відчувають відповідальність, що частині людей треба підняти пенсії . І це правда. Те, що це выдбудеться на 30% менше і відбудеться за рахунок майбутніх поколінь, в цьому є трагедія цього закону", - говорит Роман Семенуха, народный депутат, "Самопомич".
"Є проблеми сьогодні з пенсіями, є. Я не думаю, що ви знайдете жодного пенсіонера, який задоволений рівнем пенсій . По друге є проблеми в пенсінйому фонді? Є, тому що сьогодні дифіцит 140 млдр гривень. Ми вже давно прийнли рішення підтримати цю реформу, ми її відпрацювали", - говорит Андрей Вадатурский, народный депутат, Блок Петра Порошенко.
Рассматривать реформу решили, не прерываясь на обед. Минимальное количество нардепов все же проголосовало за увеличение рабочего дня. Правда, объявить перерыв на 15 минут все же пришлось. В Раде запахло паленым, в прямом смысле слова. Вызвали пожарных. Как оказалось, в одном из пультов нардепов произошло замыкание.
Ну, а что касается пенсионной реформы. Какие аргументы звучали в зале, насколько спорным было обсуждение, как прошло голосование все узнаем у Ольги Теребинской, она следила за событиями в Раде.
Оля, здравствуй, расскажи, кто был "за", кто против, и каких изменения в пенсионном законодательстве стоит ждать?
Здравствуй Катя. Прмерно 4 часа без перерыва верховная рада рассматривала поправки к пенсионной реформе. Их было больше 2000, но поскольку радикалы свои полторы отсеяли, осталось около 600. Оппозиционеры сразу же заявили - голосовать за эту реформу не будут.
"Опоблок не буде голосувати за цю реформу. Тому що урядова пенсійна реформа це бартер при яклму кабмін за 2 млрд транша мвф розраховується діючими та майбутніми украінськими пенсіонерами це суцільний обман і ніяких покращень ви не отримаєте", - говорит Королевская, депутат.
Ближе к концу заседания в зале появился Премьер. Он попросил депутатов серьезно отнестись к голосованию ведь это, исторический для Украины момент.
"Шановні дорогі колеги нардепи. Я думаю що зараз ми з вами приймемо по справжньому історичне рішення провстановлення справедливоі пенсійноі системи в нашій краіни. Це відповідальне рішення дасть можливість вже в жовтніісяці не менше як 9 млн укр пенсіонерів підвищити пенсії, так як ми обіцяли. Тому я прошу кожного, буквально кожного депутата віддати свій голос", - говорит Гройсман Премьер-министр.
"288 за. Реформа принята".
"Всім дякую за голосування", - говорит Гройсман Премьер-министр.
288 голсов за. Реформа принята. Кроме оппозиционеров реформу не поддержала батькивщина и самопомич. А вот народный фронт и бпп голосовали почти полным составом.
"Ми сьогодні досягли що 10 млн наших громадян отримають підвищення пенсіі. Не менше ніж 140 грн отримає кожна людина. А якщо вона працювала більше і зп більше - вона отримає більшу пенсію. Хтось отримає і 3000 збільшенння пенсіі, а хтось і тисячу", - говорит Людмила денисова, народный депутат Украины.
"Ми найголовніше не змінюємо систему утримування пенсіонерів. Ми не запроваджуємо, як це є в більшості краін другий накопичувальний рівень стоголні підвищення яке безумлвно потрібне відбувається за рахунок того, що нові пенсіонери отримують менше", - говорит Роман семенуха, депутат "самопомич".
После принятия пенсионной реформы, депутаты рассмотрели и связанный с этим законопроект. Он предусматривает, что расходы из пенсионного фонда передаются в госбюджет. Поддержали этот документ 255 депутатов. Владимир Гройсман поблагодарил всех за поддержку, после чего спикер закрыл заседание . Студия?
Оля спасибо тебе за детали.