Хто і як заробляє на ігрових автоматах [ Редагувати ]

Ігровий автомат можна придбати за тисячу доларів. Тільки за місяць на ньому реально заробити у десять разів більше. Підприємці купують на 5 автоматів одну ліцензію. Це є незаконним і карається. Штрафом. Хто і як заробляє на ігровій залежності українців - дивіться розслідування "Чергової камери".
Кожен 10-тий українець є завсідником залу гральних автоматів. Їх в Україні більше ніж аптек.
Тут живе Олексій. 29 років, дружина, діти. Називає себе середнім бізнесменом. В автомати грає більше 5 років. Тепер намагається кинути. Каже, що важко. Навіть ломка буває. Але гра заважає бізнесу. І сім'я від цього потерпає.
Олексій, гравець зі стажем: "Был момент такой, что в течении недели проигрывалась приличная сумма денег, наверное где-то от 50 до 100 долларов в день. Остались буквально копеечки , на такие минимальные самые продукты - хлеб, молоко".
Якщо вірити цій рекламі - у гральних автоматах виграєш квартиру. За 5 років Олексію так і не вдалося її виграти. А от грошей - програних в автоматах - вистачило б на власну оселю.
Олексій, гравець зі стажем: "Навряд ли можно выиграть там квартиру , я думаю, что многие об этом знают что можно ее только проиграть, причем не одну".
Олександр Кравчук вже кілька десятків років виготовляє гральні автомати. Ось ці плати називає їхнім "мозком".
Олександр Кравчук, виробник ігрових автоматів: "Вот непосредственно устройство , которое ведет всю игру. А ось ці деталі, з білими наліпками - чіпи. Їх і програмують. На виграш чи програш".
Олександр Кравчук, виробник ігрових автоматів: "Меняя чипы и ставя, их просто в народе называют левыми, не стандартними, и когда эти чипы будут просто либо выдавать очень много - этим пользуются обычно нечесные администраторы, чтобы обмануть владельца, либо нечесный владелец может найти программиста, который ему сделает чип с измененной программой".
Знаючи всі тонкощі гри, Олександр Кравчук ніколи не грає на автоматах. Хіба що коли тестує програмні плати. Краще вже більярд.
Придбати тут гральний автомат не складно. Ціна - доступна. Жодних документів не потрібно.
Олександр Кравчук, виробник ігрових автоматів: "Меня не интересует, есть ли у вас лицензия или нет, законом это не запрещено".
Купити автомат і дозвіл міської влади на його використання - просто і недорого. Автомат - від тисячі доларів, ліцензія - всього 250 гривень. У столичній адміністрації нам пояснили - така низька ціна за ліцензію встановлена законом. Але переглянути його і збільшити суму - у КМДА ніхто не поспішає.
Є ще один документ - ліцензія міністерства фінансів. Це півтори тисячі євро - на 5 років.
Така ліцензія має бути на кожен автомат. Але процедуру отримання цього документу більшість власників ігрових залів ігнорують. В Україні із 3-ох ігрових автоматів - 2 нелегальні.
Про це розповідає заступник міського голови столиці Володимир Головач. "Чергова камера" із столичною владою у рейді.
Володимир Головач, заступник міського голови Києва: "Наступне порушення - вони на пряму приймають гроші , в цьому випадку повинен бути касовий апарат ... Ніякої сертифікації немає - це взагалі металобрухт, який дурить людей".
Таблички, на яких написано - у всіх спірних питаннях права адміністрація, а кредити, менші за 400 гривень не видаються, теж є грубим порушенням. Тобто, якщо ви в автоматі виграли менше 400 гривень - ви нічого не отримаєте. Працівники залу нам розповіли - у програмі автомату немає суми чотириста гривень. Відповідальності за це не несе ніхто.
Йдемо до сусіднього ігрового залу в кафе.
Володимир Головач, заступник міського голови Києва: "Немає ніяких документів там, де вони повинні бути".
А ось і власник закладу. Він не зміг показати нам жодних документів на автомати, які приносять йому чималі прибутки.
Володимир Головач, заступник міського голови Києва: "Один автомат може вдень мати від 500 до тисячі доларів в залежності від ситуації за добу".
Відкрито відзняти місця, де грають в автомати, знімальній групі ЧК вдалося у рейді зі столичною владою. У всіх інших випадках ми вели зйомку прихованою камерою. Ігрові зали відрізняються хіба що інтер'єром. Тут завжди напівтемно. Вікна заклеєні. Жодного годинника. Ніяких ознак часу. Нам показують автомат, на якому ми можемо грати. Все програємо.
У солідного чоловіка цікавимося - чи вдалося йому виграти.
- Извините, а что, выигрывали когда то? Что-то я попробовал и как-то
- Ну а вообщем очень редко...
- То есть больше минус?
- Конечно!
Олексій розповідає - в ігровому залі готовий викласти всі гроші. Розуміючи при цьому - все обман.
Олексій, гравець зі стажем: "Хочешь не хочешь, а рука сама тянется, потому, что вот все мигает, все сияет - готов выложить все что у меня есть".
Залежність від гри лікарі називають лудоманією. Вона в одному ряді з алкоголізмом і наркоманією. Від ігроманії теж буває ломка. Лікар В'ячеслав Короленко розповідає, хто потрапляє у зону ризику.
В'ячеслав Короленко, психотерапевт: "Тот кому неприятнее всего оставаться наедине с самим собой, тот у кого больше сложностей в общении с другими людьми. Возможно даже тот, кому больше других не хватает внимания и тепла, заботы близких. Ведь проведение огромное количество времени, наедине с каким-нибудь механическим аппаратом явно не свойственно человеку, у которого есть одна из основных жизненных потребностей - общение".
Серед пацієнтів В'ячеслава Короленка немає жодного власника залу ігрових автоматів. Вони ніколи не грають.