Дмитро Добродомов: Нафтобазу під Київом підпалили навмисно [ Редагувати ]


На нафтобазі під Київом перебувала контрабандна нафта і по цьому факту вже була порушена кримінальна справа.
Щоб уникнути покарання, базу могли підпалити навмисно, вважає Дмитро Добродомов, народний депутат від Блоку Петра Порошенко. Про версії пожежі, які обговорюють в Раді він розповів в інтерв'ю "Подробицям тижня".
Яка ваша версія того, що сталося?
- Є чотири версії – від навмисного підпалу до порушення техніки безпеки. Озвучені страшні речі, що величезна база стояла недалеко від військової частини та збудована незаконно. В рамках своєї діяльності ми паралельно розбираємось з цими шокуючими питаннями.
За осанні півтора роки там було шість перевірок, які задовільні. Тепер питання до правоохоронних органів - спочатку виявити цих людей і притягнути їх безпосередньо до відповідальності.
Ми почули слова голови СБУ Валентина Наливайченка, який пояснив до кого ця база відноситься – до колишнього міністра енергетики Едуарда Ставицького.
Також він повідомив не менш шокуючу інформацію, що якимось чином до неї афільований колишній заступник генпрокурора. Нагадаю, що Наливайченко цими днями звільнив усіх співробітників СБУ, які відповідали за боротьбу з корупцією.
А ця історія якось пов’язана із звільненням?
- Так, в тому числі вона пов'яpана. Нагадаю, що і ми в тому числі підіймали питання про масове розкрадання нафтопродуктів. Схема була дуже проста.
Нафтопродукти належали до фірм сумнозвісного Курченка. Ці нафтопродукти були контрабандні, не були розмитнені і перебували на кількох базах, тобто на Одеській і Херсонській і, власне, на Васильківській базах.
Тобто контрабандні продукти зберігали на Васильківській базі?
- У тому числі. Вони з цієї бази вивозились, і дивним чином ця кримінальна справа була закрита. Йшлося про те, що нафтопродукти мали бути передані на потреби армії, але рішення такого прийнято не було і тоді вирішили їх продати.
У цій схемі задіяні і приватні підприємці, через яких за заниженими цінами були продані нафтопродукти, і афільовані нинішні народні депутати, представники силових структур.
Чи припускаєте ви, що через закриття справи просто ховали кінці?
- Однозначно. Саме з таким твердженням особисто до мене прийшли порядні правоохоронці, які були шоковані, що ця справа закрита абсолютно безпідставно.
Мова йде про 175 млн. – це тільки той епізод, який вони розслідували. А загалом йдеться про 700 тис. тонн пального. З них у Василькові зараз згоріло 14-15 тис. тонн.
А ми говоримо про 700 тис тонн, частина з яких була визнана неякісною і взагалі зникла у невідомому напрямку. А, за результатами розслідування, була просто продана. Ще частина була продана за значно заниженими цінами і в цьому брали участь і посадові особи.
Щодо посадових осіб, це пов’язано із скандалом з Сергієм Пашинським?
- Так, безперечно, я це і маю на увазі. Більше того, у п’ятницю голова СБУ Наливайченко привселюдно підтвердив, що ці факти, які оголошували ми, зокрема я, відповідають дійсності. Там вже є кримінальні справи, і в середу він має познайомитти наш комітет з деталями, з прізвищами, хто і яку роль відігравав у цьому.
Чи дійсно Едуард Ставицький, будучи двічі міністром, встиг заробити ці величезні мільярди?
- Безперечно, що вони відмивались, в тому числі, і на базі у Василькові, яка зараз горить. Йдеться про контрабанду. Коли порівняли, скільки споживають українські водії бензину і скільки офіційно заходить, то різниця - в мільярди.
Це була одна з баз, де робили присадки. Це неякісне пальне, в якому октанове число перевищувало норму, підмішували до нормального, а потім продавали на автозаправочні станції. До речі, треба розбиратись через які саме мережі його продавали і хто в цьому брав участь.
Щодо Ставицького, то всю Україну облетіли кадри, скільки мільйонів і кілограмів золота знайшли тільки в нього в квартирі. Щодо його будинку - цікава історія: будучи в бігах він встигнув переоформити його на Кіпрську компанію і успішно продав, як і офісний центр в центрі Києва.
Що відбувається в країні, коли один - втік, інший - у бігах і навіть встиг продати нерухомість?
- Правоохоронній системі - і Генпрокуратурі, і МВС - треба чітко визначитись з тим, чи вони збираються працювати, чи краще їм просто ліквідуватись, принаймні, в частині боротьби з корупцією.
Зараз вже запускається Антикорупційне бюро, на яке я особисто дуже сподіваюсь. Ми надали абсолютно високі повноваження йому. Так, як його зараз створюють - прозоро і відкрито - вселяє принаймні надію.
Щодо історії з Сергієм Клюєвим я бачив четверо народних депутатів, які в стінах парламенту запитували заступника Генерального прокурора: чому немає подання на арешт і затримання.
І чотири рази заступник Генпрокурора усьому українському парламенту не зміг зрозуміло відповісти на це питання. Всі кажуть про зняття недоторканності. Я хотів би зробити поправку.
Депутати, в тому числі я, проголосували за те, що подав Генпрокурор, - притягнення до кримінальної відповідальності, а це не є практичним зняттям недоторканності. Зняття недоторканності могло відбутись тільки після рішення суду, а суди можуть судити роками.
Чим по-вашому закінчиться історія з Клюєвим та зі Ставицьким?
- Пан Наливайченко чітко сказав, що підпал бази в Василькові – це прямий наслідок корупційних діянь. Це принципова справа, там постраждали і загинули люди, ми маємо трагедію, яку просто так спустити неможливо.
Зараз вже відбуваються кроки, щоб певним чином загасити не лише пожежу в Василькові, а й загасити цю справу, але принципова позиція депутатів нашого комітету буде відстоювати правду.
Я закликаю пана Пашинського, який обіцяв подати до суду, зробити цей суд публічним, щоб усі факти були оприлюднені. Влада сьогодні має показати, що вона готова працювати в антикорупційній діяльності.
На саміті Литви, Польщі і України за зачиненими дверима я почув шокуючу фразу "Перестаньте красти, інакше ми не зможемо надалі пояснити, яким чином допомогти цій країні".
Як повідомляли раніше podrobnosti.ua головного інженера нафтобази взяли під домашній арешт.