Порошенко с Меркель обсудят освобождение пленных на Донбассе - Климкин [ Редагувати ]

Министр иностранных дел Украины Павел Климкин
Президент Петр Порошенко 30 января встретится с Ангелой Меркель. Вероятно, уже там будут подведены итоги всех контактов на высоком уровне в последние дни - между Трампом и Меркель, Трампом и Путиным. Чего ожидать Украине от этой встречи? Чего вы ожидаете от встречи президента Украины и немецкого канцлера? Какие темы будут затронуты на переговорах?
По-перше між президентом і канцлером Німеччини існують дійсно не тільки стосунки політичних партнерів, а і дружні стосунки. Насправді у нас була домовленість на початку лютого обговорити де ми знаходимось по порядку дуже важливих питань. Особливо як примусити Росію виконувати мінські домовленості? Яка ситуація з безпекою на Донбасі? Що ми можемо зробити для звільнення заручників. Яким чином більш ефективно використати на сьогодні можливості нормандського формату?
Всі ці питання звичайно будуть в центрі уваги. Ну і звичайно - європейські порядок денний і допомога Німеччини. І втому яким чином ми будемо і надалі ефективно просувати реформи. Ось такий порядок денний у нас насправді на понеділок.
На этой неделе в западных СМИ обсуждают заявления Келлиан Конвей, советника Трампа. Мол, санкции против России могут смягчить. Рассматриваете ли вы такой вариант? И есть ли у вас план "Б" на этот случай?
Ми знову крутимось в цій сфері, де є послідовність. Послідовність дуже проста - спочатку ми обговорюємо, яким чином ми визначаємо кроки Росії з виконання мінських домовленостей. Потім ми отримуємо гарантії з виконання Росією Мінських домовленостей. Для цього може слугувати дорожня карта, яку ми просуваємо.
Наразі зараз ми не маємо від Росії якогось бачення, яким чином ми далі будемо просувати, фактично це блокується російською стороною. Коли ми будемо це мати - можемо переходити до обговорення санкцій. Без цього ну яке може бути обговорення.
Если говорить о председательстве Украины в Совбезе ООН, то какие основные цели наших дипломатов? Чего вы ожидаете от следующего месяца?
У нас зараз взагалі починається дуже активний період в ООН, оскільки в лютому ми головуємо в раді безпеки. Тобто, відповідаємо за безпеку у всьому світі, і порядок денний у нас дуже насичений. До цього у нас буде два дуже важливих міністерських засідання, одне - присвячене загрозам терористичної інфраструктури.
Тобто, яким чином ми будемо боротися з цими терористичними проявами, ми хочемо встановити певний механізм взаємодії.
І друге засідання - буде присвячене конфліктам в Європі. В тому числі тим гібридним засобам, які застосовуються і зараз Росією проти України. Це дуже насичений порядок денний, але він не буде обмежений тільки радою безпеки.
Наприкінці місяця буде декілька важливих заходів в рамках ради з прав людини. В тому числі присвячених і кримській проблематиці. Потім, в березні почнеться слухання в Міжнародному суді ООН, стосовно нашого позову, який ми подали проти Росії, оскільки вона послідовно порушує і конвенцію щодо заборони фінансування тероризму і конвенцію, щодо заборони расової дискримінації. Цей період буде дуже активний.