Українські студенти вразили Америку неймовірними результатами [ Редагувати ]

Українські студенти кращих бізнес-ВИШів США, цими днями зібралися в Чикаго. Аби познайомитися з тими, хто вже досягнув неймовірних результатів. Як одна ідея допоможе заробити мільйони - розкаже Дмитро Анопченко.
Настя - студентка славнозвісного "Дюк універсіті". У 16 років - одна поїхала до Америки вчитися у школі. Потім - сама опанувала китайську та... вирішила працювати у Піднебесній. Згодом повернулася в Україну, 2 роки працювала у "Нафтогазі", допомагаючи його реформувати.
Дівчина вірить - те, чого її зараз навчають в Америці, - і дома знадобиться.
"Нас ведь 49 миллионов - и если каждый решит что-то менять в своей жизни - то и Украины поменяется!", - переконана Анастасія Солованюк, українська студентка Dukе University.
Переконати студентів, що попри нинішні негаразди, зміни в Україні можливі, до Чикаго запросили тих, хто вже сам досяг успіху.
Топ-менеджер "Майкрософту" переконує - так, працювати легше в Америці, а зробити собі ім'я та репутацію - варто в Україні.
"В Украине - если они готовы брать на себя ответственность - им её дадут. С удовольствием на них переложат!", - заявляє Надія Васильєва, генеральний директор Microsoft-Україна.
Ця людина із братом та друзями придумала маленький стартап - який тепер мільйони коштує. Їхні програми - чи не на кожному "айфоні". А команда не переїхала до Штатів - досі працює в Одесі. Тепер до приморського міста з Америки їдуть фахівці, а не навпаки!
"Можно построить хорошую историю, будучи в Украине - при всех сложностях и политических и финансовых", - доводить Денис Жаданов, співзасновник Readdle
Закінчивши навчання в Штатах, всі студенти мають повернутися в Україну - це вимога "сід-гранту", програми, заснованої Конгресом США для системних реформ в країні. Тільки на навчальні проекти - тут бюджет у 5 мільйонів доларів. Адже у Штатах вважають - лише ті, кому зараз двадцять, можуть реально змінити країну.
"Люди, які зараз проти змін - вони підуть, ми всі відходимо, а та хвиля, нова генерація, яка має нову освіту, вони будуть мати спогади Америки чи тих університетів", - говорить Ярослава Джонсон, президент WNISEF.
У найкращих бізнес-ВИШах Америки українських студентів поки що - лише 29. Наступного року за шаленим конкурсом виберуть нових, а сьогоднішні спробують удома створити власні історії успіху.