Сотні мільярдів на зброю до 2029 року: хто чекає удару від росії [ Редагувати ]
Фіни будують стіну, поляки тренують цивільних, а німці переозброюють армію. Європа готується до потенційної агресії з боку росії. І роблять це європейські країни масштабно. Хто і як готується "зустрічати" росіян на своїх кордонах - дивіться далі.
Чотири роки на повне переозброєння. Німеччина зміцнює боєготовність своєї армії. До 2029 року військо має отримати усю необхідну зброю та техніку. Бажано, найсучаснішу. Відповідну директиву, як повідомляють ЗМІ, днями підписав генеральний інспектор Бундесверу Карстен Броєр. І визначив пріоритети модернізації: посилення протиповітряної оборони, запас боєприпасів та далекобійної зброї, розвиток систем радіоелектронної боротьби. Дедлайн чотири роки невипадковий. Німецькі військові готуються до можливого нападу росії на одну із країн НАТО. За їх оцінками, це може відбутися вже у 2029-му, коли росія посилить свій військовий потенціал.
Гроші на переозброєння у німців є. Навесні німецький парламент вивіз з-під дії боргового гальма усі витрати на оборону, що перевищують один відсоток від ВВП. Тобто дозволив уряду брати необмежені позики для фінансування війська. Йдеться про сотні мільярдів євро.
Паралельно політики намагаються розв'язати проблему з нестачею кадрів. Загальний військовий призов поки не повертають, ставка на добровольців. До того ж останнім часом, німці фіксують ріст інтересу до служби в армії. Через страх, що війна може прийти і в Німеччину. Берлінець Фабіан, наприклад, записався в лави в Бундесверу з власної волі. Щойно отримав диплом політолога.
Фабіан, житель Берліна:
Ми живемо в системі, яка дає людям багато свободи. Якщо ми не будемо за це боротися, вона в якийсь момент зникне. Демократія не працює автоматично, це щоденна робота, зокрема зі зброєю в руках.
А на цих кадрах курси базової підготовки проходять кандидати в президенти Польщі Кароль Навроцький та Рафал Тшасковський. В рамках передвиборчої кампанії. Подібні тренування для цивільних, польські військові проводять від початку повномасштабної війни між росією та Україною. Записуються як чоловіки, так і жінки.
Поки не почалася війна в Україні, я взагалі не думав про такі навчання. Але мене цікавить геополітика і я бачу, що відбувається у світі. Він стає небезпечним, громадяни повинні тренуватися і знати, як поводитися, у разі загрози.
Катаржина, жителька Гдині:
Є відчуття небезпеки, яке постійне переслідує. Невідомо, що буде далі, як розвиватиметься ситуація. А раптом війна в Україні переміститься на територію Польщі чи інших країн НАТО?
Влада Польщі планує провести обов'язковий вишкіл усього чоловічого населення країни. Тобто, усіх повнолітніх здорових чоловіків працездатного віку. Модель наразі розробляють фахівці.
А це кордон Фінляндії з росією. Днями тут завершили будівництво першої ділянки захисної стіни. Тепер країни розділяє металева огорожа заввишки майже 5 метрів. З колючим дротом, сенсорами та камерами. Від вторгнення агресора вона не захистить, а от від його гібридних атак цілком.
Самуель Сільянен, представник прикордонної служби:
Тепер ми зможемо ефективніше здійснювати прикордонний нагляд, оперативніше діяти у разі якогось інциденту, і, звісно ж, боротися з інструменталізованою міграцією.
Будівництво стіни триватиме ще рік. Її загальна довжина складе 200 кілометрів.