Голову Інституту медицини праці Іщейкіна Костянтина звинувачують в корупційних правопорушеннях - звернення [ Редагувати ]
Колишній співробітник ДУ "Інститут медицини праці імені Ю.І. Кундієва Національної академії медичних наук України" Кундієва Анастасія В’ячеславівна повідомила про факти, які свідчать про вчинення т.в.о. директора Інституту Іщейкіним Костянтином Євгенійовичем корупційних правопорушень.
Спочатку, ще у минулому році, після рейдерського захоплення нашого Інституту помічником Президента НАМН України Весельським В.П., Іщейкін К.Є. був призначений на посаду заступника директора Інституту з науково-практичної роботи з порушенням вимог постанови КМУ від 23.05.2018 № 404 "Про затвердження Примірного положення про порядок проведення конкурсу на заміщення вакантних наукових посад державної наукової установи".
За її словами, Іщейкін К.Є. за своїм фахом "Дерматовенерологія" не відповідає науковій спеціалізації Інституту, а за академічною доброчесністю (викритий плагіат у дисертаціях двох його учениць) не має морального права носити ім'я вченого.
Весельський В.Л. разом з Іщейкіним К.Є. взялися "реформувати" Інститут, звільняючи співробітників та зараховуючи "своїх" людей на місця звільнених. При цьому, розгляду жодних наукових питань за цей час не відбулось. І це зрозуміло – через абсолютну особисту некомпетентність новоспеченого "реформатора". Зате Іщейкін К.Є. не відмовляв собі у брутальній поведінці зі співробітниками, хамстві, грубощах, образливих оцінках нашої спеціальності та наукової діяльності.
Відкрите звернення тодішнього директора Інституту Чернюка В.І. (який не витримав тиску та пішов з життя) до науковців, творчої інтелігенції та небайдужих людей доброї волі розміщене за посиланням.
Згодом, у грудні 2020 року Іщейкіна К.Є. було призначено виконуючим обов’язки директора Інституту. З того часу наш Інститут постійно потрапляє у кричущі корупційні скандали та продовжуються масові звільнення "неугодних" співробітників, серед яких опинилась і я.
"Нещодавно, від звільнених співробітників Інституту мені стало відомо, що ще з часу свого призначення виконуючим обов’язки Іщейкін К.Є. свідомо порушує вимоги Закону України "Про запобігання корупції", оскільки він отримав повноваження вчиняти дії стосовно себе, як заступника директора з науково-практичної роботи Інституту, зокрема щодо застосування заходів заохочення та встановлення конкретного розміру премії. Це підтверджується офіційними документами Інституту, які знаходяться у відділі кадрів", - сказала вона.
Разом з тим, мені стало відомо, що Іщейкін К.Є не повідомляв Президію НАМН України про наявність у нього потенційного конфлікту інтересів у зв’язку з отримання повноважень щодо преміювання себе особисто як заступника директора, що може свідчити про порушення ним вимог пункту другого частини першої статті 28 Закону та вчинення правопорушення, пов’язаного з корупцією.
"Також, мені стало відомо, що Іщейкіним К.Є. вчинялися дії в умовах реального конфлікту інтересів щодо преміювання самого себе", - додала Кундієва.