На Хмельниччині активно заготовляють дрова [ Редагувати ]
Готуй сани з літа, а дрова - з осені. Деревина сьогодні - один з основних "планів Б" для сільської місцевості. Бо без електропостачання дрова та піч залишаються головним джерелом тепла в оселі. На Хмельниччині активно заготовляють ліс: кругляк і тріску. В Ярмолинецькому лісництві щомісяця продають населенню близько 3-х тисяч кубометрів деревини. Родини військовослужбовців забезпечують безоплатно. Як працюють майстри лісу - бачила наша знімальна група.
На складі Ярмолинецького лісового господарства виготовляють дрова. Працюють швидко, щоби задовольнити попит.
Микола Динько, майстер складу:
Це ми виготовляємо колоті дрова. Це є порода ясень, тверда порода, це одна з найкращих і має найбільший попит. Ми можемо заготовляти 10-15 кубів за зміну.
За місяць лісгосп продає близько трьох тисяч кубометрів деревини. Та навіть за таких обсягів замовлень вистачить усім - запевняють на підприємстві.
Іван Кирилюк, директор ДП "Ярмолинецьке лісове господарство":
Ціна 1450 грн з доставкою у двір споживача. І в основному люди просять доставку у двір споживача, тому що це дуже вигідно. Дрова є. Є в наявності, є в лісі, є на нижніх, на проміжних складах. Питань абсолютно ніяких немає. Наша задача зробити свою роботу і ми її робимо.
Вантажать дрова, допомагають нам дровами. Кожного року допомагають нам дровами безкоштовно, щоб ми палили.
Син пані Людмили - Ігор Рембач загинув на фронті. Сиротами залишились троє дітей. До війни чоловік працював трактористом у лісництві. Тепер родині допомагають колеги захисника.
Людмила Рембач, мати загиблого захисника:
Хлопці нас не залишають в біді, дрова нам дають, на всі свята нас провідують. Хлопці не забувають Ігоря, на день народження приїжджають на могилку до нього.
Нині на фронті одинадцять працівників Ярмолинецького лісгоспу. Підтримати їх прагнуть ті, хто зараз у тилу. Тож лісівники не вперше відправляють на передову дрова для потреб війська.
Сергій Тюрін, голова Хмельницької ОВА:
Для потреб військових філії Хмельниччини ДП "Ліси України" вже передали понад 3000 кубометрів деревини. І ще цього року є запити на понад 4 з половиною тисячі кубометрів деревини, які невдовзі будуть відправлені в зони ведення бойових дій.
Також у лісництві виготовляють паливну тріску. Її активно купують підприємства Буковини, Вінниччини та Хмельницької області.