На Миколаївщині благодійники й ООН допомагають людям відновити житло [ Редагувати ]
На Миколаївщині благодійники разом з Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців допомагають місцевим жителям відновлювати житло. Реалізують соціальний проєкт з відбудови пошкоджених внаслідок військових дій рф осель. Він охоплює чотири громади області. Яку допомогу отримують постраждалі - з'ясовувала Єлизавета Кротик.
Будинок жительки Миколаєва пані Наталії пошкодили російські касетні снаряди. За допомогою благодійного фонду жінка відбудувала дах, встановила нові вікна та зробила ремонт всередині помешкання.
Наталія Бараненко, жителька Миколаєва:
У нас приліт був 4 травня о 3:48, упало навкруги 6 касет, дуже люди постраждали. Ми з чоловіком встигли пригнути до підвалу, у нас там, у літній кухні, підвал, то заховалися, а так, я не знаю, якби ми тут були. Тут так літало. Касета влетіла, нам тут все побила. Всередині стіни пошпаклювали, бо дуже побиті були уламками, стелі були дуже побиті, то шпаклювали. Багато роботи зробили.
Від "Карітас" Наталія отримала грант. Гроші надходили у два етапи. Так поступово і чепурила оселю.
Наталія Бараненко, жителька Миколаєва:
Приїхали, подивилися, записали, а так на мою пенсію 2 300, щоб я робила, я не знаю. До Нового року покрівлю зробили, а коли отримала перший транш, я намагалася дах зробити, щоб вода не капала, бо тут такі калюжі були. А вже потрохи мені хлопці робили, отримала другий транш, і я з ними розрахувалася.
Полагодили покрівлю будинку та встановили вікна волонтери благодійного фонду "Карітас" і Людмилі Михайленко. Її житло понівечили аж 4 російські ракети.
Людмила Михайленко, жителька Миколаєва:
Все було добряче зруйновано, це зараз воно має живий вигляд, а то коли сталося, то я стала і думала: або пігулки пити, або що робити. Випила пігулки, а потім дізналась, що є такий благодійний фонд "Карітас". Звернулася на гарячу лінію, і на гарячій лінії мене записали. Через деякий час прийшли до мене інженери, все зафіксували та записали.
Фахівці благодійного фонду спершу проводять оцінку пошкоджень. А потому супроводжують подальший ремонт. Учасниками проєкту стали вразливі категорії з доходом менше як 6 318 гривень на особу: багатодітні родини, люди з інвалідністю, самотні українці літнього віку та інші.
Ігор Главацький, координатор проєкту "Ремонти та відбудова Миколаївської області за підтримки УВКБ ООН":
На цей рік у нас стояла задача зробити 159 ремонтів. Середня загальна вартість ремонту приблизно дорівнює 19 400 гривень, бо це виходить з того, що дуже багато домогосподарств потребують значних ремонтів.
Проєкт не передбачає повну відбудову зруйнованих будівель чи компенсацію за втрату житла. За перше півріччя було проведено 100 ремонтів підрядними організаціями. А шістдесяти родинам виплачено грошову допомогу для самостійного проведення робіт.