На Хмельниччині запрацював судовий експерт з дослідження пожеж [ Редагувати ]
Що спричиняє пожежі? Головне управління ДСНС у Хмельницькій області має шанс точно встановлювати причини займань.
Віднедавна там працює єдиний у відомстві судовий експерт. Саме його завдання - визначати, що спричинило пожежу, і що їй сприяло. З роботою фахівця познайомилися мої колеги.
Майор цивільного захисту Вадим Пулатов понад 10 років працює у дослідно-випробувальній лабораторії Держслужби з надзвичайних ситуацій Хмельниччини. А віднедавна він ще й особливий фахівець.
Вадим Пулатов, керівник відділення технічних досліджень ГУ ДСНС у Хмельницькій області:
Пройшов навчання на судового експерта з дослідження пожеж. Маю певний досвід. На цей момент в Україні я єдиний судовий експерт з дослідження пожеж в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.
Саме в цій лабораторії Вадим досліджує матеріали, які слідчі вилучають на пожежах. Часто вони допомагають визначити причини займання
Вадим Пулатов, керівник відділення технічних досліджень ГУ ДСНС у Хмельницькій області:
Даний прилад має проаналізувати й встановити, які матеріали входять в даний зразок, він може показати якісь легкозаймисті речовини, горючі речовини. А може показати, що їх немає в нашому зразку.
Та, щоб з'ясувати причини пожежі, потрібно ще й вивчити фото- й відеоматеріали, опитати свідків і потерпілих.
Вадим Пулатов, керівник відділення технічних досліджень ГУ ДСНС у Хмельницькій області:
Матеріалів дуже багато.Потрібно ознайомитися з великою кількістю документації, вивчити її, а далі вже можна формулювати якісь висновки.
Зараз, коли побільшало пожеж через російські обстріли, такі експертизи вкрай важливі.
Максим Гайдук, керівник дослідно-випробувальної лабораторії ГУ ДСНС у Хмельницькій області:
Людям потрібні об'єктивні, якісні й неупереджені висновки. До ДСНС для проведення експертиз можуть звернутися як громадяни України, так і державні установи, суди та процесуальні органи слідства. Вартість проведення 1 експертної години становить 378 грн 64 копійки.
Щодня роботи в судового експерта чимало, адже матеріали надходять з усіх куточків України. Лише на Хмельниччині протягом 2024 року сталося понад тисяча двісті пожеж, у яких загинуло 43 людини.