У Рівному діє програма "Hope wins" для реабілітації ветеранів [ Редагувати ]
Надія перемагає. У Рівному діє програма для реабілітації ветеранів російсько-української війни "Hope wins". Військовослужбовці, які дістали поранення чи травми, мають можливість пройти комплексне відновлення. Що передбачає програма та скільки армійців уже пройшли курс?
Сергій - з Бахмута. З перших днів великої війни волонтерив у рідному місті. Згодом пішов служити у 108-му окрему бригаду територіальної оборони. Після поранення на фронті долучився до програми реабілітації військовослужбовців.
Сергій Колесников, військовослужбовець:
У мене проблеми після поранення з коліном, розірвані всі зв'язки, тому мені дуже важливо займатися спортом. Про цю програму я дізнався від знайомих. Я прийшов. Мене дуже тепло прийняли.
Програма комплексної реабілітації військових "Hope wins" діє у Рівному вже понад два роки. Її розробили в одному із місцевих спортивних просторів.
Денис Єгоров, керівник програми реабілітації:
Ця програма створена для реабілітації й відновлення військових після поранення, і відновлення їх у суспільстві через адаптивний спорт, через реабілітацію, масажі, через зустрічі з капеланом. Ми маємо ці можливості, щоб відновлювати наших хлопців.
Програму відновлення фізичного і ментального здоров'я вже пройшли понад пів сотні армійців. Така реабілітація - безкоштовна. Взяти участь у ній може будь-хто з ветеранів. Координатори відвідують госпіталі й лікарні, щоб залучити до занять якомога більше воїнів.
Попри фізичні навантаження у спортзалі, Сергій каже, що відчуває полегшення.
Сергій Колесников, військовослужбовець:
Психологічно він теж допомагає, бо потрібна якась розрядка після того всього, що було. Тут спокійно, добре. Тут є з ким порозмовляти, тут завжди є з нами капелан, який розрадить, який може з тобою поговорити.
Спершу фахівці працювали на волонтерських засадах, зараз їхню роботу оплачує спортивний заклад і соціально відповідальний бізнес Рівненщини. Інвентар для ветеранського спорту допомогла придбати держава.
Денис Єгоров, керівник програми реабілітації:
Ми бачимо, що це допомагає для самих військових, і так само для їхніх сімей, бо ми час від часу так само з військовими виїжджаємо десь на рибалку, десь на пікніки, підключаємо їхніх дітей, їхніх дружин, тобто це працює.
Зараз на Рівненщині діє чимало спортивних проєктів, що залучені до реабілітації воїнів.
Олександр Коваль, голова Рівненської обласної військової адміністрації:
Для Рівненщини, як і всіх областей України, ветеранська політика є одною з найголовніших напрямків, які ми сьогодні реалізуємо. В області діє і започаткував свою роботу величезний ветеранський хаб. Для нас це проєкт амбітний, оскільки приміщення, які ми вже виділили, мають значну площу, і найближчим часом ми будемо наповнювати це необхідними матеріально-технічними засобами.
Саме такої підтримки й чекають ветерани російсько-української війни - кажуть у клубі.