У Рівному проводять тренування з джиу-джитсу для ветеранів [ Редагувати ]
Реабілітація за допомогою бойового мистецтва. У Рівному для ветеранів російсько-української війни проводять тренування з джиу-джитсу. Цей вид спорту настільки адаптивний, кажуть тренери, що ним можуть займатися навіть воїни, які втратили кінцівки. Під кожного бійця розробляють індивідуальну програму тренування.
Ігор боронить Україну з перших днів повномасштабного вторгнення. Раніше служив у ДСНС, але після 24 лютого приєднався до ЗСУ. Воював на Запорізькому та Донецькому напрямках.
Ігор Таргонський, ветеран:
На Запорізькому напрямку - Роботине, Копані, Оріхів. А травму я отримав вже на Донецькому напрямку. Це перший раз ми туди попали, і зразу там мені попав, прострелили мені ногу.
У боях Ігор утратив ногу. Тепер пересувається на протезі. Та це не заважає йому й далі захоплюватися спортом.
Ігор Таргонський, ветеран:
Я завжди займався спортом. Тільки там була легка атлетика, я більше бігав. А тут вже перейшов на важку, можна сказати, атлетика плюс боротьба. Подобається боротися.
Віднедавна випробовує себе ще й у бойовому мистецтві джиу-джитсу. Відпрацьовує прийоми на суперникові - той теж після поранення.
Тренування організували в спортивному просторі безкоштовної реабілітації TMS HUB. З військовими працює тренерка Олена Ліснічук. Цей вид бойових мистецтв вона викладає вже майже п'ятнадцять років. А щоб навчати фронтовиків з інвалідністю, закінчила спеціальні курси.
Олена Ліснічук, тренерка:
Джиу-джитсу - це такий дуже адаптивний вид спорту. Якщо є ветеран з протезом, і відповідно він не може, або з двома протезами нижніх кінцівок, відповідно він не може якби працювати нормально в стійці на ногах, ми працюємо внизу в партері тут на килимі й вивчаємо так само техніки.
Тренувальні програми для кожного бійця - індивідуальні. Їх відвідують лише учасники бойових дій. Так ветеранам комфортніше - каже тренерка.
Олена Ліснічук, тренерка:
Насправді їх досить важко, скажемо так, розрухати. Розуміємо, що вони пережили досить важкі травми фізичні й психологічні.
Бойове мистецтво допомагає пораненим воїнам ще раз вивчити й опанувати своє тіло. Дехто зі спортсменів-ветеранів уже має гарні результати з джиу-джитсу. Тож на Рівненщині для них планують проводити змагання.
Олена Ліснічук, тренерка:
Ми не тільки пропонуємо просто тренування, ми ставимо нові цілі. Тобто ми пробуємо запалити їхню жагу, бажання до нових цілей, а саме, наприклад, оті самі змагання, вони, коли пробують змагання, просто оживають. Тому що в них виходить, вони отримують якісь нагороди, вони хочуть ще.
У Ігоря - чимало і військових, і спортивних нагород. Рятувальник певен: спорт допомагає. Тож радить побратимам із пораненнями долучатися до фізичних занять, щойно дозволять лікарі.