На Хмельницькій атомній станції тривають відновлювальні роботи на енергоблоках ХАЕС3 та ХАЕС4 [ Редагувати ]
Майже вісімдесят відсотків жителів тридцятикілометрової зони навколо Хмельницької АЕС підтримують добудову енергоблоків станції. Такі результати нещодавнього соцопитування. Як і більшість українців, хмельничани й рівняни схвалюють подальший розвиток атомної енергетики, без якої, як показали блекаути, не обійтися в сучасному світі. Компанія "Енергоатом" заявляє, що третій енергоблок здатна звести усього за три роки після схвалення цього будівництва парламентом. Зараз там тривають ремонтно-відновлювальні роботи. Що вже встигли зробити – показали нашим кореспондентам.
Більше робочих місць, місто буде розбудовуватись, рости.
Так нетішинці реагують на те, що в їхньому місті планують звести нові енергоблоки на атомній електростанції. Їх будівництво має розпочатися після схвалення парламентом.
Керівник "Енергоатому" вкотре інспектує третій енергоблок Хмельницької атомної електростанції. Його готовність - 75 відсотків. Нині тут тривають ремонтно-відновлювальні роботи, адже будівля простояла понад тридцять років.
Петро Котін, виконувач обов'язків голови правління АТ "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом":
Це сама нижня відмітка герметичного огородження реакторної установки, і саме тут зараз переробляються підлога, через те, що не була вона добре виконана в період, коли її з самого початку укладали.
Стан усіх елементів та конструкцій ретельно перевіряють, де потрібно замінюють.
Більшість робіт виконують працівники тимчасово окупованої Запорізької АЕС. На станції в Енергодарі Олексій пропрацював майже тридцять років, тепер зі своїм підрозділом у Нетішині.
Олексій Полєнов, начальник дільниці енергоремонтного підрозділу:
Спочатку ми демонтували металеву підлогу на 13 відмітці в реакторному відділенні блоку три. Зараз ми виконуємо роботи з монтажу уклонів. Потім буде ремонтна суміш заливатись.
Усе обладнання, яке тут планують встановити, у компанії є - запевняє керівник "Енергоатому". Не вистачає лише реакторного блоку. Його планують придбати в Болгарії.
Петро Котін, виконувач обов'язків голови правління АТ "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом":
За технологією ВВЕР-1000. Водо-водяний енергетичний реактор - так він називається. Це та сама технологія, по якій на Заході більшість реакторів побудовані.
На даху третього енергоблока вже звели технічний майданчик. З нього добре видно саму реакторну залу.
Ми зараз робимо ревізію всього цього простору між двома оболонками зовнішньої й внутрішньої, і бачимо, що вона, не зважаючи на те що тридцять років пройшло, в гарному стані.
До ремонтно-відновлювальних робіт залучили близько шести сотень фахівців ЗАЕС. Ще стільки само планують працевлаштувати до кінця року.
Петро Котін, виконувач обов'язків голови правління АТ "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом":
Коли буде закон, тоді, звичайно, тут розпочнеться реально робота, і тут в нас буде як мінімум чотири з половиною тисячі людей, які будуть працювати на добудові, на монтажі обладнання, і ми також до цього готові. І працюємо для того, щоб забезпечити наші обіцянки й Уряду, і Президентові України добудувати цей енергоблок за три роки після того, як буде підписаний відповідний закон.
Добудова енергоблоків ХАЕС розв'яже проблеми дефіциту електроенергії в Україні - певні в "Енергоатомі". У цьому також переконані й в МАГАТЕ. Підтримують і в США. Такої думки й українці. Це засвідчує опитування серед жителів тридцятикілометрової зони навколо ХАЕС. За ним майже вісімдесят відсотків респондентів позитивно оцінили ініціативу добудови атомних блоків. Найбільша підтримка - серед нетішинців.
- Це кіловати додаткові значить треба добудовувати. Хай будують.
- Це робочі місця, це зайнятість населення, це розвиток нашого міста і не тільки міста, а й України, нашої країни, а тим паче в цей час такий непростий.
Розбудова ХАЕС, за даними компанії "Енергоатом", створить додатково дев'ять тисяч робочих місць. Ці фахівці працюватимуть на двох блоках, зведення яких розпочнеться після схвалення будівництва парламентом.