У Києві відбувся турнір із футзалу серед ветеранів та учасників бойових дій [ Редагувати ]
Віддані на полі бою, завзяті на полі футбольному. У Києві відбувся турнір із футзалу серед ветеранів та учасників бойових дій. І хоча боротьба за перемогу між командами була напруженою та емоційною, противники були об'єднані спільною метою. Докладніше розповість Євген Бригар.
Видовищні удари по воротах. Суперечки з арбітром. Травми.
Коли за перемогу б'ються ветерани війни - на полі вирують справжні пристрасті. Кожен гравець тут - професіонал і в обороні, і в нападі. Але всі вони передовсім побратими. А такі емоційні змагання допомагають повернутися до цивільного життя.
Ярослав, учасник турніру з футзалу:
Чим більше є можливості в нинішні часи, у військовий стан, приділяти увагу саме спортивним заходам, тим краще впливає на психіку, на морально-психологічний стан, стан душі в цілому. Я вважаю, що це дуже потужно.
На полі учасники викладаються наповну. Але, як самі кажуть, футзал для них - це не лише про фізичні навантаження. Насамперед - це про ментальне відновлення.
Євген Березівський, учасник турніру з футзалу:
Такі ігри, такі події насправді в моральному плані вони інколи навіть кращий вплив мають на людину, ніж фізичне відновлення. Тому що все починається з голови, з наших емоцій. І якщо все буде в порядку в голові, то все і з тілом буде добре. А ці заходи напряму впливають на емоційний стан.
Спортивні змагання - один з етапів реабілітації для наших захисників в університеті фізичного виховання. Наголошують: ветеранам допомагають доброю волею: у розпорядженні ексбійців усі фітнес-зали й басейни.
Олександр Пижов, в. о. ректора Національного університету фізичного виховання та спорту України:
Сьогоднішній турнір - турнір з футзалу для ветеранів війни та учасників бойових дій, який відбувається в рамках університетського проєкту "Спорт і ветерани війни". Це ціла низка спортивних заходів, організаторами яких є НУ фізичного виховання та спорту України, в контексті реалізації урядового проєкту з переходу від військової служби до цивільного життя ветеранів війни.
Неабиякої популярності серед ветеранів набирають кіберспортивні змагання, кажуть реабілітологи. Та перш ніж розпочати курс відновлення, кожен військовослужбовець проходить індивідуальне медичне обстеження.
Віктор Корж, директор навчально-реабілітаційного центру:
У нас є науково-дослідний центр, який працював на олімпійців, має надсучасні методики. Ми їх використовуємо для ветеранів для того, щоб чітко розуміти їх реальний стан фізичного здоров'я, їх вади та відповідно напрямок, в якому їм пропонувати відновлення та реабілітацію.
Переможцем турніру з футзалу стала команда "Домінант". Та це лише на папері. Бо кожен з учасників здобув власну перемогу і наблизився на крок до повноцінного відновлення після важких бойових дій.