Прямуй до успіху: як вчать жінок кермувати вантажівками [ Редагувати ]
Жінка за кермом вантажівки. Суворі реалії війни, які стали вимушеною потребою. Тисячі водіїв пішли боронити країну від ворога. Аби перевезення товарів не зупинилося, кермувальницями ваговозів стали дівчата. Наш наступний сюжет про тих, хто раніше ніколи не водив велику машину, але скористався нагодою відкрити нову категорію у посвідченні водія.
Тож, чи відчувають майбутні водії габарити транспорту? Репортаж Валерії Глущенко.
Боже, це як круто! Нібито на іншому поверсі. Розташування педалей те саме. Можна швидко пристосуватись та звикнути.
Оксана за кермом легкового авто вже понад десять років. Працювала в службі таксі. А сьогодні вперше береться керувати вантажівкою.
Оксана Чвалова, учасниця пілотного проєкту з підготовки водійок вантажівок:
Мені хочеться їздити по країні, мені хочеться бути, якщо не далекобійницею, то керувати великою автівкою. А головне бути правильним водієм. Крім того, зараз в країні таке відбувається, що треба мати якомога більше категорій та досвіду для того, щоб втілювати мрію, бажання та допомагати іншим.
Оксана родом з Харкова. Каже: кілька років відкладала навчання в автошколі, бо бракувало грошей. Коли ж дізналася про можливість безкоштовно отримати категорії С та СЕ ще й із перспективою працевлаштування, одразу подала заявку.
Оксана Чвалова, учасниця пілотного проєкту з підготовки водійок вантажівок:
Випадково побачила рекламу в інтернеті пілотного проєкту, десь у стрічці новин. Перейшла, заповнила анкету, навіть не сподіваючись. Але через час певний мені подзвонили та повідомили, що я є учасницею проєкту.
Пілотний проєкт "Прямуй до успіху" - ініціатива Міністерства розвитку громад та територій і громадських організацій. Вже понад тисячу жінок виявили бажання скористатися можливостями проєкту.
Анна Федоренко, експерт з професійного розвитку учасниць пілотного проєкту "Прямуй до успіху":
Ми відбирали за технічними критеріями, вони стосувались наявності досвіду водіння понад три роки та водійських прав категорії В. Під час відбору дуже важливо було проаналізувати мотивацію кожної учасниці. Це був суб'єктивний критерій, проте для нас було важливо відчувати оце прагнення і бажання жінки змінити свою професію.
З огляду, що кожна учасниця вже має посвідчення водія, проходити теорію з правил дорожнього руху уже не треба. Жінки одразу переходять до практичної частини.
Дарина Будько, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю РСЦ ГСЦ МВС м. Києва:
Сервісні центри МВС будуть приймати виключно практичний іспит в учасниць проєкту, адже в них є достатній стаж, щоб не складати іспит з теорії, зараз така процедура діє. І саме сьогодні ми розповідали в інформаційній зустрічі з екзаменаторами сервісного центру, як проходять практичні іспити.
Роман Журков, адміністратор сервісного центру МВС у м. Києві:
На сьогоднішній момент вантажні авто такі ж, як і легкові, настільки пристосовані, що ними достатньо легко управляти з приводу фізичної навантаженості. Тому не можна сказати, що чоловікам легше, а жінкам важче. Рекомендації в мене тільки одні - довіряти сервісному центру та налаштуватись на позитив у навчанні.
Пілотний проєкт "Прямуй до успіху" наразі діє у чотирьох регіонах країни: на Київщині, Рівненщині, Хмельниччині та Тернопільщині. Навчання вже проходять близько сотні жінок. Проєкт дає учасницям не лише можливість отримати нову категорію у посвідченні, а й гарантує працевлаштування у вітчизняних компаніях, де є потреба у водіях.
Я впевнена, що все вийде. Це 100 %. Я не сумніваюся в цьому.