Росія може виробляти не більше шести бойових літаків на рік - авіаексперт (відео) [ Редагувати ]

Росія втратила можливість будувати нові літаки стратегічної авіації, це Ту-160, Ту-22 і Ту-95, якими завдає масованих ракетних ударів по Україні.
Водночас росія ще може будувати літаки тактичної авіації, це штурмовики-бомбардувальники Су-30, Су-34, Су-35 та Су-57. Однак не більше шести літаків на рік. Про це в ефірі національного телемарафону "Єдині новини" заявив заступник генерального директора компанії із виробництва засобів радіоелектронної боротьби, експерт із авіації Анатолій Храпчинський.
"Вони суттєво обмежені щодо можливості будувати такі літаки. Росія практично у всі літаки "Сухогого", починаючи з 2008 року, почала активно імплементувати західні комплектучі. На "Сушках" повністю стоїть французька авіоніка...
У Комсомольську-на-Амурі, це теж завод "Сухого", стоїть близько 34-35 літаків Су-35, які не можуть піднятися в повітря через те, що у них відсутні деякі елементи авіоніки, тому ще це потребує отримання певних західних комплектуючих.
Не лише проблема з авіонікою, тобто з електронною частиною, ще є проблема з двигунами Л31. У росії є певна проблематика з авіаційними двигунами, вони просто не встигають їх виробляти.
Почнемо з того, що нещодавно активно використовувались крилаті ракети Х-101 з двигунами від старих радянських Х-55. Те саме зараз відбувається в авіаційній складовій у літаків.
Тобто ми кажемо про те, що не вистачає у них можливостей будувати навіть для цивільної авіації двигуни, де зовсім інші вимоги.
Так, вони будують літаки, крім стратегічної авіації - Ту-160, Ту-22, Ту-95. Росія ще може будувати літаки тактичної авіації, це літаки Су-30, Су-34, Су-35. Су-57 намагаються робити, але так зовсім складно все. Але не думаю, що це більше шести літаків на рік.
Для порівняння, за перший рік війни повномасштабного вторгнення Україна знищила ту кількість Су-34, яку росія будувала шість років", - розповів Анатолій Храпчинський.