Черкаські рятувальники провели інструктаж, як не згоріти разом з ялинкою [ Редагувати ]
Спалили ялинку, щоб новорічні свята пройшли без неприємних інцидентів. Черкаські рятувальники продемонстрували, чим може загрожувати ігнорування правил пожежної безпеки. І як коротке замкнення електромережі за лічені хвилини перетворює новорічне свято на трагедію.
У вогнетривкому боксі різдвяна атмосфера. Поблизу старенького дивана прикрашена жива ялинка. На ній небезпечні легкозаймисті іграшки з паперу та пластику, а ще несправна гірлянда. Проте пожежа, за легендою, сталася через старий обігрівач. Він спершу димить, а потім швидко починає горіти.
Вже за хвилину кімнату заповнює їдкий дим, полум'я охоплює ялинку з прикрасами, а потім і всю кімнату.
Таку пожежу самостійно загасити вже важко. Займання ліквідовують рятувальники.
Це класичний сценарій пожеж у новорічні свята - кажуть рятувальники. Усе стається через недотримання правил пожежної безпеки й використання несправних чи неякісних електроприладів. Ялинка займається найшвидше і немає різниці живе це дерево чи штучне.
Тарас Юрга - рятувальник:
Вони загоряться набагато швидше, виділяють токсичні речовини, якщо вони вже загорілись.
Як з однієї іскри починається пожежа, демонструють на спеціальному стенді.
Якщо вдома сталася пожежа через коротке замикання важливо не панікувати й діяти за чітким алгоритмом.
Сергій Сук - рятувальник:
Їх заборонено гасити водою, потрібно знеструмити об'єкт, тобто виключити, де у вас вхідний апарат електроживлення, зателефонувати в 101, провести евакуацію, якщо є в приміщенні люди, зразу їх попередити, щоб люди самі евакуювались.
Генератор та зарядні станції під час блекаутів стали невід'ємною частиною побуту, тому не варто забувати про правила їхньої експлуатації. Такі прилади мають бути сертифікованими, а перед використанням необхідно ознайомитися з інструкцією та правильно під'єднувати пристрій до мережі.
Ярослав Вовченко - рятувальник:
Вона має спочатку підживлюватись до вашого лічильника, а потім живити приміщення, будинок. Загоряння даного пристрою, він гаситься вуглекислотним вогнегасником, ні в якому разі не водою.
З початку року лише на Черкащині сталося понад дві тисячі пожеж, з них понад 300 через порушення правил користування електроприладами. 12 людей загинули. Щоб уникнути таких наслідків, варто дотримуватися простих правил.
Юлія Норовкова - речниця ДСНС України у Черкаській області:
Люди втрачають пильність, залишають без нагляду неякісні, несертифіковані гірлянди, прилади опалення, вживають спиртні напої, тому ми закликаємо в цей період бути уважними, дотримуватись правил безпеки, використовувати лише сертифіковані генератори, EcoFlow, дуйчики, як їх в народі називають.
Тоді й свята, і будні минатимуть без неприємностей та надзвичайних подій.