В Одесі відкрили гуманітарний хаб для переселенців з Херсонщини [ Редагувати ]
Гуманітарний центр підтримки вимушених переселенців з Херсонщини відкрили в Одесі. Це спільний проєкт благодійників та Херсонської обласної військової адміністрації та вже сьомий такий хаб у нашій країні. Яку допомогу надають в новому осередку та зрештою куди звертатися, щоби її отримати - дізнався Андрій Анастасов.
Анатолій Гідулянов – переселенець з Херсона. В Одесі вже два роки. Чоловіку сімдесят п’ять років, бідкається: більше половини сімейного прибутку витрачає на оренду житла. За невеличку кімнату разом з дружиною платять п’ять тисяч гривень щомісяця.
Анатолій Гідулянов, переселенець з Херсона:
На ліки багато уходить грошей. Як на мене, так, уходить на ліки десь чотири тисячі. Вічно беру кредит, потім потихеньку віддаю.
Розповідає: постійно доводиться заощаджувати. Насамперед на продуктах харчування.
Ну, менше купляєш того, що хотів би купити, а воно ж таке дороге, що прийдеш, подивишся на нього, понюхаєш запах – і все!
Чоловік прийшов у гуманітарний центр для жителів Херсонщини. Тут переселенців спочатку реєструють, потім видають допомогу – продуктові набори.
Центр в Одесі спільно відкрили волонтери та Херсонська обласна військова адміністрація. У новому хабі можна отримати не лише гуманітарку, а ще й послуги. Представники ЦНАП та фахівці з юридичних питань можуть роз’яснити, як, приміром, отримати компенсацію за зруйноване житло.
Анна Корольова, волонтерка одеського хабу БФ "Support Kherson":
Є багато людей похилого віку, вони не можуть, не знають, де це оформити. Оформити якісь довідки ВПО. Чи дуже багато при переселенні було втрачено документів - тож відновити їх, і з цим і юристи допоможуть, і ЦНАП допоможе, тобто це дуже зручно, коли це все акумульовано в одному місці.
Місцеві волонтери – самі переселенці з берегів Дніпра. Приміром, Ольга з окупованого нині Таврійська. Раніше працювала шкільною бібліотекаркою, тепер допомагає землякам адаптуватися в Одесі. Каже: абсолютно всі переживають гострий стрес, тому окрему допомогу у центрі надає психолог.
Ольга Шарапова, волонтерка одеського хабу БФ "Support Kherson":
Хочеться додому. Завжди хочеться додому. Ми надіємося, ми сподіваємося, що колись закінчиться цей жах, і ми всі повернемось додому. Одеса – дуже красиве місто, але наше – гарніше!
А для маленьких херсонців у центрі проводять майстер-класи та свята з подарунками. За словами волонтерів, дітям таке спілкування вкрай необхідне, адже вони, як ніхто, емоційно страждають через вимушене переселення.
Яна Алейник, керівниця одеського хабу БФ "Support Kherson":
Це тенденція така – практика розповсюджена, що люди орендують родиною однокімнатну квартиру, вони не мають навіть там свого якогось особистого простору. А тут вони мають змогу і спілкуватися, і гратися, і десь трошечки побешкетувати навіть, десь трошки насмітити, нічого страшного. Ну, а вдома, як вдома, в орендованій квартирі ти не можеш собі цього дозволити.
Незабаром в гуманітарному центрі працюватимуть і лікарі – надаватимуть херсонцям медичну допомогу та консультації. Працює хаб з понеділка по п’ятницю. Всю необхідну інформацію переселенці можуть отримати у соцмережах благодійного фонду "Support Kherson".