На Кіровоградщині рибалка врятував товариша, що провалився під лід [ Редагувати ]
На Кіровоградщині рибалка врятував свого знайомого, коли той провалився під лід. Чоловік вийшов на тонку кригу, яка не витримала. Подробиці цієї історії дізналася Олена Бринза.
Віктор із села Марто-Іванівка показує місце на Байдаківському розрізі, де вирішив порибалити. Той день мало не став для чоловіка останнім.
Віктор Меривайк, врятований рибалка:
Вже рибак з таким великим досвідом, і такі дитячі помилки, що не потрібно мені було ящик той залишити, рюкзак, що позаду мене був, коли я провалився, в мене плішня була на льоду, ящик спав, і коли питався розвертатися на спину, трохи підтягнувся, але ж мене не пускав цей бідончик, бо він за лід чіплявся, плюс іще й лід почав обламуватись.
На риболовлю вийшло і подружжя - Іван та Лідія. Щойно наблизилися до води, почули крики.
Іван Алюшев, рибалка-рятівник:
А Вітя стоїть там у воді по шию, і кричить, і каже, щоб я коло берега обережно, бо лід слабкий коло берега, я вже тоді, як кажуть, планка впала, і я на пряму переступив тут, і прямо до нього підійшов, він у воді держався за лід, там де плішнею робив дірки, і за це держався пальцями, тоді я взяв свою плішню і подав йому, і тоді він з трудом перевернувся, і я почав його витягувати.
Лідія Алюшева, дружина Івана Алюшева:
Вийшли на землю, пообнімалися, а тоді вже Ваня каже: а тепер Вітя бігом, бігом і бігом аж додому. Ой, страшно переживала, я ще переживала, коли Ваня його тяг, і вода пішла під Ваню, він на колінах стоїть, і дивлюсь уже у воді, коліна вже у воді, і в цей момент думаю: не дай Боже і він піде під лід, що я буду з двома робити.
Першу допомогу після переохолодження Віктору надали вдома.
Роза Меривайк, дружина Віктора Меривайка:
Я одразу не зрозуміла, що взагалі трапилось, дивлюсь, кров на голові, він об лід поцарапав голову, роздягла, поклала, почала розтирати його.
Торік на водоймах Кіровоградщини загинула сорок одна людина, цьогоріч потонуло троє - усі провалилися під лід. Тож рятувальники нагадують: за нехтування правил безпеки можна заплатити життям.
Оксана Мачак, речниця ГУ ДСНС у Кіровоградській області:
Безпечним для людини вважається лід товщиною не менше за 7 см, краще 10 см, якщо ми говоримо про групу людей, то лід має бути товщим за 15 см, і завжди перед тим, як вийти на лід, потрібно плішнею - це така довга палиця з наконечником, його перевірити. Якщо людина провалюється під лід, то треба розуміти, що час іде просто на хвилини, по-перше, треба не панікувати й намагатися викотитися на лід, не встаючи при цьому на ноги, і повзти до берега, обов'язково зняти із себе мокрий одяг і якомога швидше зігрітися.
76-річного пана Івана, який врятував свого знайомого, рятувальники вирішили відзначити. Подали його кандидатуру на звання "Герой - рятівник року". Хоча свій вчинок чоловік коментує скромно.
Іван Алюшев, рибалка-рятівник:
Я товаришу поміг вилізти звідти, це я задоволений цим, а те, що оце будуть всі там бачати, знати, воно якби...
А от врятованому Віктору після того, як мало не пішов під лід, доведеться відмовитися від зимової риболовлі.
- Вітя, ти на рибалку сьогодні ні?! А ми - так! Тебе Роза не пусте!