рф знову погрожує ескалацією війни: як і чим кремль залякує світ [ Редагувати ]
Подумайте двічі. кремль готовий до ескалації війни, у разі якщо партнери України постачатимуть далекобійну зброю ЗСУ. Йдеться, зокрема про готовність Німеччини передати "Тауруси", про що днями заявив майбутній канцлер країни Фрідріх Мерц.
І знову у форматі погроз в російському інформпросторі згадали про так звані могутні здобутки військового комплексу: надсучасні ракети, літаки, бомби - все у дусі російської пропаганди. Тож, чим лякають росіяни світ? Даніїл Снісар розкаже.
"Ракета, що не має аналогів у світі", "гіперзвукова суперзброя". І навіть "торпеда, здатна викликати радіоактивне цунамі".
Гіперболізовані міфи про нібито всесильне озброєння.
Але чи справді все аж так потужно?
Реальність використання тих зразків, які використовувала рф проти України, виявилась зовсім іншою.
З'ясуємо далі.
кремль звик перебільшувати власні здобутки у військово-промисловому комплексі. Часто це лише інструмент страху, спрямований на залякування. А подеколи просто вміло зрежисована постановка.
Надзвуковий міф. У 2018 році путін з помпою презентував ракету "Кинджал" як гіперзвукову, невловну і нищівну. У кремлі тоді заявляли: вона здатна обійти будь-яку систему ППО.
Та реальність виявилась прозаїчнішою. Під час повномасштабної війни ракети "Кинджал" неодноразово збивали наші військові.
Сергій Ауслендер, військовий експерт (Ізраїль):
Досвід перехоплення цих "Кинджалів" є. Комплекси "Петріот" у модифікації ПАК-3 справлялися з ними. "Кинджал" насправді не є гіперзвуковою ракетою.
Олег Катков, головний редактор інформаційно-консалтингової агенції Defense Express:
Вона не може безпосередньо підтримувати таку швидкість постійно, тобто росіяни можуть її називати гіперзвуковою, але це в реальності не робить її реально гіперзвуковою ракетою, тому що гіперзвукова ракета - це та, яка має відповідно гіперзвуковий двигун, тобто може постійно підтримувати таку швидкість.
А далі про ядерну торпеду апокаліпсиса - так американський науковий журнал "Popular Mechanics" назвав російський підводний безпілотник "Посейдон".
За задумом, він мав би нести ядерну боєголовку і знищувати прибережні міста силою цунамі.
Высота волны от ядерного заряда "Посейдона" по разным оценкам может достигать 500 метров.
Звучить фантастично, чи не так? Щоправда, з моменту гучної презентації у 2015 році не зафіксовано жодного успішного випробування цієї системи.
Олег Катков, головний редактор інформаційно-консалтингової агенції Defense Express:
Навряд існує у боєготовому вигляді. Вони станом на декілька років тому показали лише його, це називається броскові випробування, тобто коли масогабаритний фактично макет чи, ну, взагалі просто ранній прототип масогабаритний фактично. Просто вистрілюють і дивляться, чи там все працює. Це початковий етап випробувань.
Сергій Ауслендер, військовий експерт (Ізраїль):
Захід вони найбільше лякають усілякою ядерною зброєю. Зокрема, торпедою "Посейдон" та ракетою "Буревісник". Цього всього немає. А якщо і є, то лише в експериментальних зразках, тобто чи є, чи ні, чи працює, чи не працює. Але до серійних зразків воно не доведене навіть приблизно.
Страшить Європу і ракетний комплекс "Авангард".
На початку місяця європейські видання оприлюднили кілька статей про цей комплекс як найбільшу загрозу кремля, назвавши її ракету "найшвидшою в історії".
"Авангард" - гіперзвуковий бойовий блок, який, за словами путіна, може маневрувати зі швидкістю до 27 махів - це 33 тисячі кілометрів на годину.
Олег Катков, головний редактор інформаційно-консалтингової агенції Defense Express:
Це глайдер, гіперзвуковий глайдер для міжконтинентальної балістичної ракети ОР-100 УНТХ, яка ще 70-х років, тобто вона дуже така немолода, і для того, щоб якось продовжити строк експлуатації, туди вклали цей гіперзвуковий глайдер. Їх незначна кількість. Ну, і також це про сценарії Третьої світової війни
По суті, глайдер - це надлегка гоночна машина. Та більшість інформації про "Авангард" засекречена. Усе, що ми знаємо, зі слів російських чиновників.
Іще одна розробка рф - лазерна зброя. Її росіянам продемонстрували у березні. Інспектував випробування медвєдєв.
У мережі з'явилося відео, на якому показують буцімто тестування лазерної зброї проти безпілотників.
Сергій Ауслендер, військовий експерт (Ізраїль):
Насправді спершу це робилося проти супутників. Але щоб дістатися до нього із Землі, лазер має перетнути атмосферу і вийти у космос. Це досить складно. Тоді швидко вигадали, що це, мовляв, для ураження дронів.
Аналітики ресурсу "Мілітарний" звернули увагу на дивний момент...
Протягом 20 секунд лазер цілить у хвостову частину дрона з дистанції близько 420 метрів, але раптово вибухає в носі апарата. А місце, куди спрямовували промінь - залишається неушкодженим.
І наостанок про ще одну ракету. У кремлі її називають "Сатана-2". А в російських токшоу з пафосом розповідають, ніби "Сармат" здатна стерти з лиця землі Велику Британію і "навіть не спітніти".
"Сармат" - міжконтинентальна балістична ракета з ядерною боєголовкою. Її реальні характеристики тримають у секреті, бо вони або ще не доведені, або просто не відповідають заявленим.
Утім, недооцінювати ворога не варто. Окупанти мають достатньо ресурсів, щоби й надалі бити по українських містах - і ракетами, і дронами.