В Хмельницкой области деньги на починку водопровода могут быть потрачены зря [ Редагувати ]
На Хмельниччині у трубу можуть вилетіти щонайменше 40 мільйонів гривень. Саме стільки грошей держава виділила на будівництво другої черги Чернелівського водогону. Але депутати Хмельницької міськради, твердять, що фірма, яка виграла тендер, замість водопровідних використовує склопластикові каналізаційні труби низької якості. Більше знають наші кореспонденти.
До відсутності води жителі Хмельницького звикли. Коли вона є, набирають про запас. Коли немає - купують магазинну. А платити за воду доводиться постійно, скаржиться Тетяна Клімова.
Тетяна Клімова, пенсіонерка:
- У меня нет счетчиков, а если нет счетчиков, соответственно я плачу и за те дни, которые я фактически не пользуюсь.
Щоб вода у квартири надходила безперебійно у місті будують новий водогін. Проте фірма, яка виграла тендер на спорудження, купує для магістрального водопроводу румунські склопластикові каналізаційні труби, кажуть фахівці.
Олексій Іванов, колишній директор комунального підприємства "Хмельницькводоканал":
- Труба, яка поставляється, не має тих складових, які мають бути. В тому числі, в достатній мірі, зв'язуючої речовини як поліефірна смола. Це може призвести, що в воду будуть попадати стікловолокна.
Представники фірми закиди спростовують. Кажуть, труби надійні.
Валерій Лукашук, заступник директора фірми-забудовника:
- Якби труби були не сертифіковані, і не мали санітарно-гігієнічних висновків, вони просто б не пройшли кордон, і ніхто б в нас їх не розмитнив. Труби напірні, водогінні.
Чиновники, які проводили тендер, стверджують: у якості та безпечності труб переконалися, вивчаючи сертифікати заводу-виробника ще до початку будівництва. Тому й виключили з тендерної документації пункт, за яким завод мав надати страховий поліс на суму в один мільйон євро.
Сергей Мельник, мер Хмельницького:
- Нам предоставили сертифікат завода-виробника, де вказано, що ця труба розірвалась при тиску 80 атмосфер, то я думаю, що вони 16 атмосфер витримають. Ми єдине наполягли, щоб ще нам дали висновок від укрстандарту.
Ситуацією довкола Чернелівського водогону вже зацікавились у прокуратурі області.
Лілія Коцюк, прес-секретар прокурора Хмельницької області:
- Вивчаються матеріали тендерів, щодо будівництва цієї черги Чернелівського водогону. До перевірки залучені спеціалісти контролюючих органів.
Між тим, депутати міськради направили усі зібрані матеріали у Генпрокуратуру та Службу безпеки України. А мешканці Хмельницького вимагають незалежної експертизи труб нового водогону.
Ольга Сергєєва, Олександр Шурін, Новини, Телеканал "Інтер", Хмельницький.