Горох по 40 грн за кг як червона ікра в стручках [ Редагувати ]

"Ну то що, брати будете?" - допитується тітка в засаленому фартуху, пересипаючи пригорщею товар у ящику так, начебто це золоті дукати. Товар не дзвенить, а шелестить. А ще днів два полежить - і буде торохтіти.
Бо це горох, молодий зелений горох у стручках. Він навіть не має власного ящика і користується чужим, позиченим у бананів. Зате апломбу, як в "овочевого голохвастова" - 40 гривень за кіло. Обчистити лушпиння - буде 700 грамів "живого вєса". Тобто кілограм чищеного молодого гороху насправді потягне гривень приблизно на 70.
"Ну, ясно. Не будете брати, - висновковує продавчиня. - Та й кому він нужен по 40 гривень! Сьогодні одна женщина тільки й узяла. Грамів 300 - дитині полускати".
Дія відбувається не в Заполяр'ї чи пустелі Кара-Кум, а в нашій любій аграрній країні, де через тиждень на городах наспіє стільки того гороху, що й горобцям буде облом на нього глянути. Але продавцеві цікавий не той горох, що піде в ногу з часом, а той, який випереджає свій час.
Базар городини - ярмарка марнославства, цінники на ящиках - "записки самашедшого": горох - 40 грн., молоді морква та буряк - 30 грн. Гастрономічні плебеї, товари останньої необхідності, аутсайдери нижніх полиць супермаркетів, вони гнуть кирпу, прикидаються делікатесами.
Ну начебто він не банальний горох, від надмірного поїдання якого трапляються неароматні конфузи, а прямо-таки червона ікра в стручках! У країні, де земля така, що вткни палицю - й за два роки збереш з неї відро порічки, фрукти-овочі продаються по ціні курятини.
Нехай не тієї курятини, яка вчора квоктала у загородці ошатного фермерського вишневого садочка, а тієї, що грілася під гібридним сонцем птахофабрики, але все-таки курятини, тобто м'яса зі смаком м'яса.
А пам'ятаєте, з якої позначки стартувала полуниця? З 80-ти і навіть ста гривень за кілограм. Стримані громадяни зуміли втамувати жагу до перших ягід - і на початку червня діждали-таки справедливих 20 гривень за кіло. Справедливість є - її треба дочекатися. І не об'їстися на всі гроші до її настання.
Був ще один випадок. Пів року тому, коли, натхненна стрибком долара, кілька в томаті вирішила, що тепер "всьо можна" і стала коштувати 38 грн, її нечисленні поціновувачі кам"яніли перед стелажами в гастрономах.
Минуло кілька місяців, і контрабандна чорноморська кілька з зухвалою ціною 10 грн прослизнула в наші супермаркети і тепер тихцем показує із бляшанки безстижий окупантський "фак" своєму геополітичному ворогу - ризькій кільці.
Зате пенсіонери, навіть патріотично налаштовані, втішені. Варять пісні борщі і чекають нового витка цінової справедливості. І ви чекайте. Попереду - щедре літо.