У Верховній Раді побилися депутати від БПП [ Редагувати ]

Зламаний ноутбук і відірваний рукав. Так закінчилася суперечка між двома депутатами від БПП у сесійній залі. А поки з'ясовували стосунки народні депутати зуміли проголосувати за закон про Конституційний суд. Про причини бійки і законотворчу діяльність розкаже Ольга Рицар.
З самого ранку і з другої спроби народні депутати доукомплектували Національне агентство з протидії корупції. Це питання вирішили швидко, а от перше читання закону про Конституційний суд розглядали майже все ранкове засідання. Згідно з документом призначати суддів будуть конкурсні комісії. Вони представлятимуть президента, парламент і з'їзд суддів.
"Така система дасть змогу призначити нових, високопрофесійних незалежних суддів та якісно оновити склад Конституційного суду України", - сказав Сергій Алексєєв, народний депутат, Блок Петра Порошенка.
Закон дозволить кожному українцю подавати скарги в Конституційний суд, а не бігти одразу у Європейський. Та документ частина народних депутатів розкритикувала.
"На жаль без відновлення довіри, який би закон ми не приймали, нічого не допоможе", - сказав Сергій Власенко, народний депутат, "Батьківщина".
"Оплата праці судді конституційного суду складатиме 384 тисячі. Не може зарплата жодного чиновника перевищувати у 85 разів середню заробітну плату по Україні", - сказав Віктор Пинзеник, народний депутат, Блок Петра Порошенка.
До другого читання документ обіцяли вдосконалити. Та голосуванню завадила бійка між народними депутатами від БПП. Іван Мельничук накинувся на свого колегу Сергія Лещенка з кулаками, зламав йому ноутбук і відірвав рукав від піджака. А поки депутатів вгамовували, спікер з другої спроби дотис закон про Конституційний суд. Причину бійки пояснювали вже після перерви.
"Мій колега Сергій Лещенко написав пост про те, що комітет з питань корупції, зривається кворум якраз голосами цих депутатів. Тобто не проводяться засідання, але справді цей інцидент це лише один випадок. Ми жодного дня не отримували підтримки від тих людей, які сидять в парламенті. Ці люди намагалися робити все, що завгодно, щоб дискредитувати молодих політиків", - сказав Мустафа Найєм, народний депутат, Блок Петра Порошенка.
"Він у Facebook опублікував пост про те, що народні депутати від БПП ходили на Банкову, де отримали вказівку не ходити на комітет про протидії корупції. Я як член комітету і інші підійшли до нього і сказали: скажи будь ласка від кого з нас ти почув те, що опублікував і бажано при цьому дивитися в очі. Вийшло те що вийшло", - сказав Іван Мельничук, народний депутат, Блок Петра Порошенка.
Суперечку депутатів пообіцяли розглянути на засіданні фракції.
"Вважаю неприйнятним бійки в залі вважаю це дискредитує і тих хто бере участь у бійках і весь парламент", - сказав Андрій Парубій, голова Верховної Ради України.
Тим часом думки у фракції БПП розділились. Частина депутатів підтримала Мельничука, частина Лещенка. Та офіційної позиції фракції ніхто не озвучив.