В Минсоцполитики рассказали о будущем пенсионеров (эксклюзив) [ Редагувати ]

Что на самом деле ждет тех украинцев, которые не смогут выжить без субсидии рассказал министр социальной политики Украины Андрей Рева.
Что происходит с субсидиями? Почему Кабмин урезает нормы потребления и могут ли в результате пересмотреть те субсидии, которые получают люди?
По-перше, якщо ми говоримо про рішення Кабінету міністрів України, то воно набуває чинності з 1 травня 2017 року. На тих субсидіях, які людям сьогодні призначено, воно ніяким чином не відобразиться, тому що перерахунку субсидій за новими нормативами до кінця опалювального сезону не буде.
Що стосується того, як воно почне діяти, як воно було зроблено, всі прекрасно пам’ятають як в минулому році і засоби масової інформації, звертали увагу на те, що люди, які отримували субсидії - відкривали квартирки і пояснювали свої дії, взимку, тим, що мовляв, якщо вони не використають усю норму газу, на яку їм призначена субсидія, то відповідно їм субсидія буде знижена, або взагалі відмовлено. Це абсолютна неправда.
Але те, що в нас були завищені нормативи по споживанню газу показали результати обстеження, які були проведені в минулому році по факту опалювального сезону. Було з’ясовано, що по факту люди споживали п'ять цілих три десятих кубічних метрів газу на квадратний метр площі в місяць.
В той час, коли норма складала 7 кубічних метрів газу на квадратний метр площі, на одного. Відповідно утворилась переплата по субсидії, тобто держава спожила по субсидії більше, ніж спожили, на загальну суму, увага 14 з половиною мільярдів гривень.
І тому, коли сьогодні уряд змінив ці соціальні нормативи, звертаю увагу ще раз, з першого травня, він просто приводить споживання енергоносіїв до того рівня, який фактично люди споживали за підсумками попереднього опалювального сезону.
Андрей Алексеевич, в МВФ заявляют, что Украина якобы согласилась на повышение пенсионного возраста. Действительно ли Кабмин готовится к такому шагу?
Позиція уряду відома. Вона озвучена не раз. Позиція Міжнародного валютного фонду озвучена. Яким буде остаточний текст в меморандумі, я думаю громадськість дуже швидко дізнається. Щоб не забігати вперед і не створювати інформаційних приводів, я думаю ми дочекаємося підписаного меморандуму, і тоді його прокоментуємо. А коментувати якісь чутки, чи чиїсь думки зараз в ефірі, я думаю це було б неправильно.
Що тосується пенсійної реформи, так от, ми працюємо над нею 10 місяців. Створюємо математичну модель, проводимо розрахунки, консультуємося з фахівцями, працюють робочі групи, приймають всі пропозиції, вони і стали моментом дискусії з міжнародним валютним фондом.
В чому проблема зараз пенсійної реформи загалом? В тому, що в пенсійному фонді існує величезний дефіцит коштів. І цей дефіцит, нажаль, він тільки зростає. І якщо ми не зрозуміємо проблему цього зростання і не вживаємо заходів, то ніяких коштів державного бюджету для ліквідації цього дефіциту просто не буде.
Ось чому, коли уряд пропонує пенсійну реформу, то він має на увазі: перше, щоб пенсійна система була збалансованою і справедливою. І третє - щоби вона забезпечила достойний рівень пенсії, для наших пенсіонерів.
Что ждет пенсионеров уже в этом году? Вот на днях президент Порошенко сказал, что вслед за минимальной зарплатой должно быть и повышение минимальной пенсии. Это возможно уже в ближайшие месяцы?
Мінімальна зарплатня підвищена і в законі про державний бюджет закладено підвищення мінімальної пенсії на 10%. І протягом року люди отримають звичайне підвищення пенсії. Це те, що сьогодні вже є.
Якщо ми проведемо пенсійну реформу, звичайно тоді до нового закону, який пропонують, буде ще один перегляд пенсійного забезпечення вже на тих засадах, які будуть передбачені цим законом. Це буде проведено так зване осучаснення пенсій для того, щоби мати ресурс для зростання мінімальної зарплати, яка мала на меті отримати цей ресурс, ми оцінюємо його в розмірі не менше 40 мільярдів гривень.
І перші результати січня місяця показують, що обнадійливо-оптимістичні результати січня показують, що уряд, парламент, президент приймали правильне рішення.
Кошти надходять, їх сума збільшується і це дає нам надію. що наші плани можна буде реалізувати.