Лідери Євросоюзу підписали у Києві ратифікацію угоди про асоціацію України з ЄС [ Редагувати ]

Лідери Європейського союзу підписали ратифікацію угоди про асоціацію України з ЄС. Це сталося сьогодні у Києві під час засідання 19-го самміту Україна-ЄС. Деталі саміту та його основні меседжі - у матеріалі Олександра Васильченко.
Засідання 19-го пленарного саміту Україна - ЄС. Головне питання зустрічі - ратифікація угоди про асоціацію з Європейським союзом. Після завершення голова ради Євросоюзу Дональд Туск перед десятками журналістів звернувся до президента України Петра Порошенка.
"Дозвольте мені скористатися цією нагодою і передати Вам цей документ. Це - остаточне рішення ЄС про ратифікацію "Угоди про асоціацію". Мої вітання!", - поздоровив Дональд Туск, голова Європейської ради.
В свою чергу український лідер пообіцяв, триматися вибраного курсу. Запевнив, жодна країна ЄС не позбавить Україну європейського вибору.
"Я хочу підкреслити, що ніхто не має жодного ані морального, ані політичного права поступитися буквою і духом угоди про асоціацію, її метою, її сенсом і її значенням для українського народу і для майбутнього нашої держави", - сказав Петро Порошенко, президент України.
Обговорили президенти і можливість довготермінової підтримки і економічного розвитку України, на кшталт плану "Маршала". Утілювати в життя його планують уже з наступного року.
"У цьому контексті ми доручили опрацювати можливість організації у Брюсселі потужної інвестиційної конференції на початку 2018 року", - повідомив Петро Порошенко, президент України.
Ще один перспективний напрямок розвиток для нашої країни - у майбутньому приєднання до митного союзу з ЄС. А це - вже вступ до Шенгенської зони і можливість виходу на європейські ринки.
"Це - є потужний символ для реалізації економічних, соціальних, секторальних та інших реформ, зростання нашої спільної торгівлі та інвестицій", - повідомив Петро Порошенко, президент України.
Наміри українців інтегруватися - Євросоюз підтримує, підкреслив голова Європейської Комісії Жан-Клод Юнкер. За останні три роки Київ продемонстрував прогрес у проведенні реформ, але рівень корупції в Україні і досі залишається високим. Антикорупційний суд так і не створений. Натомість, європейці і тут йдуть на зустріч. Просять створити хоча б соціальну антикорупційну палату у рамках суду.
"Тема корупції є важливою для громадян, і це треба пришвидчити. Але не треба применшувати, що є певний діалог, дебати між Україною і ЄС - питання репутації вашої великої нації у сфері, пов'язаній з корупцією. Таким чином, необхідно активізувати боротьбу з корупцією", - повідомив Жан-Клод Юнкер, голова Європейської Комісії.
Пов'язаний з корупцією, вірніше з її подоланням, і черговий транш від Євросоюзу. У разі позитивних зрушень у цьому напрямі, Київ може отримати ще 600 мільйонів євро вже в грудні цього року.