У Львові курсантів академії Сухопутних військ відрядили ремонтувати елітні квартири [ Редагувати ]

У Львові курсанти академії Сухопутних військ замість сидіти на парах і опановувати військову науку - гарують на ремонті приватного помешкання. Кому воно належить і хто послав туди студентів з'ясовували мої колеги.
За цими дверима - йде ремонт. П'ятеро хлопців у робах, з валиками і шпателем, - сидять на будматеріалах. По квартирі - розкидана військова форма. На ній - шеврони Академії сухопутних військ. Молоді люди зізнаються: вони - курсанти.
"- Ви курсанти Академії Сухопутних військ?
- киває
- З якого курсу?
- другий- 2 курсу.
- Проживаєте де, в гуртожитку на території Академії Сухопутних військ?
- Так".
Квартира - на третьому поверсі старого будинку - недалеко від центру. Площа - не менше ста квадратів. Сусіди відкрито говорити бояться. Поза камерою розповіли - останні два тижні курсанти приходили регулярно. Причому цілими групами. Шуміли, носили будматеріали. Не бачили їх тут від суботи. Потрапити до квартири - нам не вдалося.
Кому належить житло - сусіди не знають, квартиру викупили два роки тому. Відтоді там ніхто не з'являвся. Утім, автору гучного відео вдалося дізнатися, хто господар.
"Ця квартира зареєстрована на одного з високопосадовців академіка в області радіочастот, по-моєму так. Ця інформація уточнюється, але попередньо - це людина, яка могла мати безпосереднє відношення до навчального процесу цього закладу", - говорить Руслан Тростинський, громадський активіст.
Військові цю інформацію спростовують. Кажуть - курсанти проходили практику на одному з автотранспортних підприємств Львова. Там невідомий чоловік - запропонував підзаробити. За день платив по 300 гривень, це майже місячна стипендія.
"Курсанти військового коледжу це давно не діти. Хто їх туди забрав, хто скерував, який мотив був для цього - зараз встановить слідство", - стверджує Антон Миронович, керівник прес-служби Національної академії сухопутних військ ім. Сагайдачного.
На підприємстві нам розповіли, що дійсно взяли на практику 14 людей. Першого дня - провели інструктаж. А вже наступного - частина студентів була відсутня.
"Старшого групи який приходив з ними - не було. Був сержант, який був назначений їхнім керівником. На запитання "чому їх менше", він відповів - що 6 чоловік сьогодні не буде, вони там десь по інших справах задіяні", - розповідає Іван Велийка, директор автотранспортного підприємства "Міра і К".
Служба правопорядку збройних сил здійснює перевірку. Результати - передадуть до військової прокуратури. Але поки що - куратору практики загрожує догана, а студентам - повчальна розмова.