У Києві відкрили Науковий парк адитивних технологій [ Редагувати ]
Підтримка ветеранської освіти та розвитку медичної інженерії. У Києві на базі Політехнічного інституту імені Сікорського відкрили Науковий парк адитивних технологій. Головна мета - перетворити університетський простір на центр прикладної науки.
Засновники переконані: новий Науковий парк стане освітньо-технологічним хабом у напрямку біомедичної інженерії та підтримки ветеранів. Катерина Самойленко побувала у новому просторі й на собі випробувала, як усе працює.
Дмитро Джулій, керівник лабораторії адитивних технологій КПІ:
Ми заходимо в науковий парк адитивних технологій, де з правої сторони ми бачимо різні технології 3D-друку, базового 3D-друку, наприклад, FDM-3D-друку з великою робочою зоною, FDM-3D-друк полімерами різних, навіть високотемпературними до 300 градусів, наприклад, ось такі детальки на ньому можемо друкувати з гнучкими твердими пластиками, наповненими пластиками. Також тут у нас є технологія SLA-друку, де друкуються деталізовані деталі за допомогою фотополімеризації з рідкого фотополімеру. Витворюються ось такі деталі.
Ми зараз у серці Київської політехніки. Відтепер тут діє Науковий парк адитивних технологій, де, зокрема, можна друкувати на 3Д-принтерах комплектувальні для протезів.
Дмитро Джулій, керівник лабораторії адитивних технологій КПІ:
Наприклад, різного виду ортези для різних випадків реабілітації. Наприклад, коли потрібно знерухомити руку або ногу. І, наприклад, коли зшивають нерв, потрібно навіть набір ортезів для того, щоб поступово вирівнювати руку.
Ось ці декоративні накладки для ортезів виготовлено саме в цій лабораторії.
І вони надіваються дуже легко на ортези. Можуть бути кастомізовані, як потрібно. І це дуже швидко спроєктувати й надрукувати.
Мені показують, як усе тут працює. Просто зараз ми спробуємо відсканувати мою руку. Потім віртуальну 3Д-модель можна буде роздрукувати на принтері. Процес сканування забирає лічені хвилини. А ось друк буде значно триваліший.
Так, зараз, наприклад, ми спробуємо дуже швидко відсканувати. Ми знімаємо зараз мітки. Він позиціонується по цих мітках. Ми бачимо вже на екрані ці мітки. Натискаємо "Фініш". І тепер натискаємо "Сканування". І бачимо лазерні промені. Вони не шкідливі ні для зору, ні для руки. Ось ми бачимо вже руку, стіл. Якби рука в нас була в такому положенні, то ми б її відсканували по кругу. Закрили "Фініш". Оброблюється скан. Ми це дуже швидко зробили. П'ять хвилин. Для того, щоб надрукувати вашу ручку, треба було б відсканувати її в такому положенні, щоб з усіх сторін вона була. І, наприклад, могла б бути така собі підставка для прикрас, напевно. Але ми використовуємо сканери, і це для медичних цілей, для того, щоб зняти первинну інформацію.
Над створенням Наукового парку адитивних технологій у Київській політехніці працювали 2 роки. Заручилися підтримкою благодійників та спонсорів. У підсумку тепер - це кілька невеликих приміщень в одному з корпусів вишу, оснащених сучасним обладнанням. Тут зможуть навчатися і студенти, і ветерани, які тільки планують здобути вищу освіту.
У наступному приміщенні ми знаходимося, де займаємося вже проєктуванням та розробкою куксоприймачів. Наприклад, цього, що дозволяє нам друкувати деталі вже повної міцності з індивідуальними формами. Наприклад, ось такі ортези для реабілітації.
Наталія Семінська, директорка Наукового парку адитивних технологій:
Навчання ветеранів 3D-технології, друку, моделювання, проєктування. Для того, щоб в майбутньому вони мали змогу вступити до нас в магістратуру й опановувати ті навички, знання, які їм будуть до вподоби. Тобто ми не одразу пропонуємо вступити, а пройти ознайомчий курс. І цей ознайомчий курс буде проходити безпосередньо в цьому інноваційному просторі.
Усі приміщення інклюзивні. Тобто сюди зможуть потрапити ветерани, що втратили кінцівки. Загалом, наголошують засновники, проєкт такого парку - це поєднання новітніх технологій, освіти та реабілітації. Науковці переконані: тут з'являтимуться ідеї, які повертатимуть людей до повноцінного життя. І створюватимуть нові перспективи для економіки країни.