Війна на Донбасі: родичі загиблих продовжують шукати своїх рідних [ Редагувати ]

Чотири сотні захисників України вважають зниклими безвісти за період війни на Донбасі. Ідентифікація ще понад 80 тіл загиблих триває й досі. Військові кажуть - ця процедура досить складна. А розшукувати загиблих на окупованих територіях взагалі майже неможливо. Утім, минулого тижня пошуковці знайшли ще шість тіл і напередодні зустрілися з родичами бійців, зниклих на полі бою.
"Крайній раз ми спілкувалися із сином 1158 днів назад. Сумна статистика".
Син Вікторії зник під час виконання бойового завдання. Вивозив поранених із Савур Могили в серпні 2014-го. Пошуки тривають і досі. Жінка каже, одразу ж поїхала туди, де її сина бачили востаннє.
"Практично слідчі дії проводили ми, моніторили інтернет, я особиста понаходила свідків цих подій. На сьогоднішній день пошуками хлопців ніхто не займається, все відбувається чисто формально", - скаржиться Вікторія Яремчук, мати зниклого безвісти військовослужбовця ЗСУ.
На слідчі дії нарікає й Надія Петрівна. Обидва її сини були в АТО, молодший - за офіційними даними - зараз у полоні. Його розшукують з лютого 2015 року. Саме тоді він був поранений у Дебальцівському котлі. І це єдина інформація, яка є в матері. Згодом її повідомили - сина знайшли, але мертвим. Збігся аналіз ДНК. Утім - знімок щелепи - суттєво відрізняється.
"Син привозить фотографія щелепи, а там жовта коронка. Не було в мого сина жовтих коронок зовсім. Нас врятувало те, що залишилась ось така фотографія", - показує Надія Макаренко, мати зниклого безвісти військовослужбовця ЗСУ.
Люди в цій залі вже не перший рік шукають своїх рідних. На зустріч із представниками Міноборони прийшли з великими папками, де зібрана вся відома їм на сьогодні інформація. Їм намагаються пояснити - як саме шукають і розпізнають загиблих.
"Якщо під час бою зникає - проводиться відповідна переговорна процедура з представниками так званих окремих районів Луганської і Донецької області", - повідомив Олексій Ноздрачов, начальник управління цивільно-військового співробітництва ЗСУ.
А якщо знайшли загиблим - ідентифікують не лише за результатом аналізів ДНК, а застосовують так званий комплексний підхід.
Віталій Кондратенко, начальник державної установи Головного бюро судово-медичної експертизи МОЗ України.
"Враховується одяг, документи, особливі прикмети, якщо зберіглися, стомат-формули та інше", - розповідає.
Враховують і де саме зникла людина. І хоч у центрі з пошуку і звільнення зниклих безвісти визнають - що система не ідеальна, обіцяють - пошуки не припинять, доки не знайдуть останнього зниклого бійця.