У Кропивницькому судять гірників за участь у акціях протестів [ Редагувати ]
У Кропивницькому сьогодні розпочалося судове засідання проти гірників, до яких позивається керівництво державної шахти. Все через акцію протесту, яку влаштували працівники копальні з вимогою підвищити їм зарплатню. Роботодавець вимагає визнати її незаконною, начебто через це підприємство збитків на майже півтора мільйони гривень. Докладніше - Олена Бринза.
У листопаді минулого року бригада гірників Інгульської шахти відмовилася підніматися на поверхню. У такий спосіб вимагали - підвищити зарплату. За два дні - керівництво державного підприємства "Східний ГЗК" - погодилося виконати їхні умови. А вже за місяць майже сотня шахтарів отримала позов: визнати акцію - незаконним страйком, через який компанія недоотримала півтора мільйона гривень.
"Мы пашем, грубо говоря в этих шахтах, в таких условиях тяжелых, чтобы заработать эти же копейки и нас еще хотят наказать, то есть я не понимаю нашу вину, мы добивались своего, то что нам положено было по закону, поднять нам зароботную плату", - говорить Сергій Дробиженко, буровик шахти "Інгульська".
Сьогодні Кіровоградський районний суд розпочав розгляд справи по суті. Підтримати гірників приїхали колеги з різних регіонів країни.
"Это кричущее нарушение прав рабочих и граждан Украины, то, что граждане Украины имеют право выражать свое мнение по поводу своего социального состояния", - говорить Юрій Самойлов, гірник з Кривого Рогу.
"Ми ж бачимо який корупційний шлейф і розкрадання на десятки мільйонів, на сотні мільйонів доларів навколо цього підприємства, це цілий мафіозний картель створений і тому людям не доплачують зарплату, і тому така розправа чиниться", - говорить Михайло Волинець, голова Незалежної профспілки гірників України.
Представник шахти позов називає не інакше як виховною роботою для забезпечення дисципліни. І запевняє: відкликати його - не збираються.
"Так, це правова виховна робота, яку проводить підприємство і нічого в цьому немає даний факт це було дуже грубе порушення трудової дисципліни і законодавства, тому що це підприємство стратегічно і це єдине підприємство, яке видобуває уран і його збагачує", - говорить Олександр Захаров, помічник генерального директора Державного підприємства "Східний ГЗК".
Натомість шахтарі кажуть до того, як вдатися до рішучих дій більш ніж півроку писали звернення з вимогами збільшити зарплату. Але керівництво не реагувало. Нині ж якщо суд визнає їхній протест незаконним, дирекція підприємства може вимагати з працівників компенсацію збитків - майже півтора мільйона гривень. Сьогодні під час засідання суду гірники висловили недовіру судді, розгляд справи - перенесли.